Крим стає пустелею через варварські витрати води: вчений попередив про екокатастрофу
Еколог дав сумний прогноз щодо ситуації з водою в окупованому Криму
Окупований Росією Крим через зміни клімату та хижацький видобуток "владою" води входить у період опустелювання, і в найближчі роки ситуація буде тільки погіршуватися.
Про це професор кафедри екології Києво-Могилянської академії, академік і експерт Кримськотатарського ресурсного центру Євген Хлобистов розповів в інтерв'ю УНІАН.
Вчений зазначив, що на півострові змінюється і скорочується водність, що загрожує перетворенням Криму на пустелю.
"Картина буде дуже сумною, якщо в найближчі роки півострів не отримає велику кількість опадів. Можна сподіватися, що на Ай-Петрі випаде сніг, і проблема кримських водосховищ буде частково вирішена. Але загальний тренд такий, що сухості буде більше й більше", - розповів він.
Також академік звернув увагу на лукавство окупаційної адміністрації Криму про те, що проблеми з водою на півострові нібито пов'язані тільки з тим, що на материковій Україні з 2014 року припинив роботу Північно-Кримський канал. Річ у тому, що ця вода надходила для сільськогосподарських та промислових цілей.
"Для наповнення водосховищ канал був допоміжним або резервним джерелом. Його завданням не було забезпечення водою міст і селищ", - говорить учений.
При цьому останні кілька років через глобальну зміну клімату стали максимально посушливими в Криму, і природне наповнення річок за рахунок опадів і танення снігів помітно зменшилася.
"Кримська "влада" бурить більше ніж сто свердловин щорічно, щоб розв'язувати локальні проблеми. У підсумку по трубах йде артезіанська вода, якій мільйони років. Якщо пам'ятаєте, десять років тому була мінеральна вода "Кримська", її розливали під Євпаторією. Ми її купували, щоб пити, а зараз вона зливається в унітаз. Унікальний ресурс витрачають найбільш варварським способом. Це наче поливати грядки шампанським", - обурюється Хлобистов.
Академік додав, що через такий "хижацький" видобуток води у великій кількості утворюються підземні порожнечі, відбувається осідання гірських порід, штучні малі землетрусу. Вода йде все глибше і може ставати все гірше.
Раніше ми писали про те, що у Криму через посуху "доїли" хмари, проте експеримент окупантів вийшов боком.
Також повідомлялося, що недавно у Криму назавжди зникло красиве озеро - в мережі показали сумні пейзажі.