Рада схвалила закон про електронні чеки 20 вересня
Найбільший український інтернет-супермаркет Rozetka готується до зупинки бізнесу. Про це заявив генеральний директор компанії Владислав Чечоткін у своєму Facebook, розкритикувавши прийняті Верховною Радою законопроекти №1053-1 ("Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг) і №1073.
Бізнесмен зазначив, що нововведення здатні "вбити десятки тисяч підприємців".
Президент Володимир Зеленський може найближчого тижня підписати законопроекти 1053-1 і 1073, які, на думку Чечоткіна, не доопрацьовані та несуть пряму загрозу для бізнесу та були прийняті Верховною Радою "нібито з метою вивести бізнес із тіні і створити здорову конкуренцію, а насправді - для боротьби з бізнесом"
Владислав Чечоткін (Фото: facebook.com/chechotkin)
Згідно із законом №1073, будь-який споживач може заявити в податкову про "неправильний" чек і отримати товар безкоштовно, а бізнес заплатить штраф у розмірі 250%.
"Неправильний" означає, що чека немає в базі публічної податкової і також немає обмежень на кількість заяв, немає відповідальності для заявника, який немає податкової відповідальності (правильний або неправильний чек - вони вирішують на свій розсуд).
"Чомусь більшість бізнесів мовчить. Мабуть, думають, що їх це не торкнеться", - йдеться в публікації.
Чечоткін розповів, що після критики даного законопроекту в пресі почали поширювати статтю про підроблені чеки Rozetka, після чого протягом двох тижнів компанія спілкується з податковою, з НБУ та іншими держорганізаціями.
"Ми готуємося до зупинки бізнесу і людям з бігаючими очима та спітнілими ручками в магазинах-офісах відразу після набуття чинності закону", - заявив підприємець і закликав бізнес "не мовчати", щоб потім не було дуже боляче за безцільно про**ані роки".
Як повідомлялося раніше, в Україні взимку очікується черговий стрибок цін на базові продукти з так званого "соціального кошика". Такий прогноз дають експерти, незважаючи на укріплення гривні на валютному ринку та хороший урожай багатьох культур.