Головні заборони на Водохреща, прикмети і народні забобони свята
Водохреща (19 січня) - важливий день у церковному календарі, коли душа може очиститися від гріхів, а тіло - від хвороб. Детальніше про те, що не можна робити на Водохреща 2019, як провести свято і кому заборонено купатися в ополонці - розповість Styler.
Існує кілька народних забобонів на Хрещення Господнє. Наприклад, на свято не можна залишати взуття за порогом - до хвороби.
Щоб захистити будинок від пожежі, потрібно зібрати попіл з печі (каміна), віднести 19 січня до відкритої водойми і висипати на лід або в ополонку.
При зборі води для освячення не варто думати про погане, а якщо водохресна вода стоїть в будинку, де часто сваряться - її цілющі властивості швидко втрачаються.
Хоча і вважається, що купання в ополонці 19 січня зцілює недуги і заряджає здоров'ям, деяким людям цей ритуал здійснювати не рекомендується.
Занурюватися в водохресну воду потрібно тільки з глибокою вірою в серці та чистими думками, заздалегідь сповідалися й причастившись.
Не можна купатися на Водохреща в необладнаних місцях. Перед святом на водоймах спеціально вирізують ополонки "йордані", на яких потім проходить водосвяття. Для безпеки обряду споруджуються спуски в воду.
У разі проблем зі здоров'ям, при запальних процесах і загостренні хронічних недуг занурюватися в крижану воду 19 січня не варто.
За медичними рекомендаціями, від водохресних купань потрібно відмовитися страждаючим на захворювання серцево-судинної і нервової системи, після інфарктів та інсультів, при бронхіті та астмі, запаленнях сечостатевої системи, радикуліті і ревматизмі.
Також не можна занурюватися в ополонку в стані алкогольного сп'яніння, на голодний шлунок або відразу після щільного прийому їжі.
Для тих, хто збирається купатися на Водохреща 2019, синоптики вже дали прогноз погоди по Україні.
Раніше ми також розповідали про найпопулярніші способи ворожіння у Водохресний Святвечір 18 січня.
Відео: РБК-Україна