Україна має серйозно проаналізувати конфлікт в Нагірному Карабасі, де війна завершилася перемир'ям між Азербайджаном і Вірменією з умовами введення російських "миротворців". Водночас проводити аналогію з ситуацією на Донбасі не можна.
Про це заявив глава української делегації в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".
Політик зазначив, що питання Карабаху для нього є дуже делікатним, оскільки "будь-який висновок або будь-яка оцінка так чи інакше буде втручанням у внутрішні справи або Вірменії, або Азербайджану".
Він заявив, що Україні потрібно проаналізувати, "на основі яких підстав і на основі якої перспективи" Баку і Єреван уклали угоду про припинення бойових дій.
"Але хочу сказати про інше. Для мене важливо, чи є тут аналогія з нашим Донбасом. Я скажу так, що на мою думку прямої аналогії бути не може, але та ситуація, яка там склалася, які процеси відбувалися і чим вони завершилися, ми повинні дуже серйозно аналізувати та робити висновки", - сказав Кравчук.
Також керівник української делегації в тристоронній контактній групі звернув увагу на темі можливого введення російських "миротворців" на Донбас, що зараз активно обговорюють росЗМІ.
"Чи може Росія ввести "миротворців" на неконтрольовані території України в "Л/ДНР"? Ну я думаю, що це був би просто абсурд, тому що у даному разі стався б дуже серйозний перекіс у світовому масштабі! Тобто Росія, яка веде агресію, але приховує її під ширмою, що це, мовляв, внутрішня справа України, тоді вона змушена була б влізти в пряму агресію Тобто в такому випадку відбулася дуже цікава річ - агресор стає миротворцем. Ну я в це не вірю!" - наголосив Кравчук.
Він додав, що аналогії з ОРДЛО в Україні не може бути також причини тримаючих вже 6 років процесів. Так, на Донбасі "створено нормандський формат і працює мінський процес, тобто діє міжнародна структура".
Відео: Кравчук розповів про конфлікт в Нагірному Карабасі та війну на Донбасі
Нагадаємо, згідно з домовленостями між Баку і Єреваном, в Карабасі розміщується російська миротворча місія. При цьому Україна виступила із заявою, що Росія не має підстав називати миротворцями військових, які були направлені в Нагорний Карабах
Раніше повідомлялося, що "РБК-Україна" стали відомі нові деталі мирного плану для Донбасу, запропонованого Україною в ТКГ.
Нагадаємо, у попередньому випуску програми "Свобода слова Савіка Шустера" екс-посол США Вільям Тейлор розповів про підтримку України теперішньою та майбутньою американською владою.
Чи буде президент США Джо Байден підтримувати Україну?
Також глава МОЗ Максим Степанов висловився щодо проблем української медицини під час пандемії COVID-19.
Емоційний виступ Максима Степанова
А ще очільник міністерства розповів про кількість хворих на COVID-19, які потрапляють до лікарень, скільки ліжок у медзакладах та як вирішити проблему з медичним киснем.
Максим Степанов розповів про забезпеченість лікарень
Крім того, дивіться історію Віталія Марківа. Тут уся хронологія подій, що призвели до затримання українського нацгвардійця - від звинувачення у вбивстві італійського журналіста до повного виправдання Міланським апеляційним судом.
Історія Віталія Марківа від служби в Нацгвардії до звільнення з Італійської в’язниці