У Китаї археологи визначили, що зварені рослинні матеріали, які були виявлені в гробниці періоду Воюючих царств (475-221 рр. до н. е.), є найбільш ранніми відомими чайними реліквіями в світі.
Про це повідомляє Global Times.
При розкопках виявилося, що стародавня чайна речовина розклалася і набула коричневий колір. Пізніше дослідження підтвердило, що стародавні люди замочували і заварювали чайне листя.
Вважається, що відкриття датується початком періоду Воюючих царств. Це говорить про те, що культура вживання чаю була ще на 300 років раніше, ніж вчені припускали до цього.
У Китаї знайшли найдавнішу чашку чаю (фото: globaltimes.cn)
Раніше найдавніший виявлений чай був із Західної династії Хань (206 р.до н. е. - 220 р. н. е.). Також був знайдений чайний сервіз, який, як вважають, був з Трьох Королівств (220-280 рр. н. е.).
За словами культурного експерта Юй Сяосіня, це дуже важливе відкриття, оскільки чай довгий час вважався тотемом у багатьох культурах по всьому світу.
"Можливість зібрати такі зразки - подарунок дослідникам. Матеріальні докази, такі як чайне листя, дуже важко зібрати в порівнянні з металом, враховуючи, що воно легше розкладається", - заявив експерт-археолог Ван Сяньян.
Нещодавно в гробниці періоду Воюючих царств в місті Цзоучен, провінція Шаньдун, Китай, була виявлена чаша з імовірно обвугленим чаєм.
Нагадаємо, під Тернополем виявили поховання древніх людей 3-4 тисячоліття до нашої ери.
Раніше під Вінницею археологи виявили кургани і поселення енеоліту, епохи бронзи і залізного віку.