У Києві школяр звинуватив вчителя в побитті: що тепер загрожує педагогу
У Києві 11-річний учень школи звинуватив вчителя праці в жорстокому поводженні і рукоприкладстві, після чого в навчальному закладі розгорівся скандал, було розпочато розгляд, і до справи підключилася поліція.
Сам інцидент стався в школі № 279 в Солом'янському районі, передає "Вечірній Київ".
Так, ще 15 вересня учень 5 класу поскаржився батькам на те, що трудовик на уроці нібито застосував до нього силу - тягав за волосся, подряпав вухо і штовхнув, через що школяр впав і подряпав лікоть.
За словами мами постраждалого Матвія Гевельчука Світлани, свідками такої ситуації стали однокласники її сина.
Своєю чергою 56-річний вчитель праці відкидає звинувачення у нападі на хлопчика - педагог висловив припущення, що учень міг побитися на перерві з кимось, отримав травми, і на нього просто наговорює.
А ось в особистому спілкуванні з директором школи Лесею Дорош трудовик Ігор Снігірьов підтвердив, що торкався учня, проте не уточнив - як саме.
Директор розповіла, що якщо інформація про рукоприкладство підтвердитися, то вчителю загрожує догана або в гіршому випадку - звільнення.
В адміністрації школи зазначили, що вчитель Снігірьов працює тут 5 років, і за весь цей час на нього жодного разу не було скарги.
Батьки учня вже написали заяву в адміністрацію школи, поліцію, а також показали сина медикам.
У Києві школяр поскаржився на вчителя, який до нього застосував силу (фото: vechirniy.kyiv.ua)
Зараз у справі будуть розбиратися правоохоронці.
В цей час вчителі трудового навчання відсторонили від роботи.
Вчителя школи у Києві звинуватили в побитті 5-класника (фото: vechirniy.kyiv.ua)
Додамо, що за словами адвоката Дмитра Александрова, вчителя можуть притягнути до відповідальності за статтею про "булінг учасника освітнього процесу". Санкція статті передбачає штраф від 850 до 1700 гривень або до 40 годин громадських робіт.
Нагадаємо також, нещодавно в Києві вчителька початкових класів побила учня з інвалідністю у школі - така ситуація набула розголосу і викликала масу обурення в суспільстві. У підсумку вчительку звільнили, а заступнику директора школи оголосили догану. В офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини розповіли, що після такого інциденту було прийнято рішення про проведення на початку навчального року 2021-2022 для педагогів психологічних тренінгів, та навчання "щодо запобігання протиправних дій, проявів жорстокості та насильства в освітньому просторі".
Як повідомлялося, раніше батькам дали дієві поради про те, що робити, якщо вчитель б'є дитину.