Наразі українцям дозволено подорожувати у 35 країн Європи, маючи ПЛР-тести або сертифікати про повну вакцинацію від коронавірусу.
У МОЗ розповіли, яка вакцину визнають у більшості країн світу.
Так, люди, які мають два щеплення AstraZeneca, можуть подорожувати у різні країни без ПЛР-тестів, аналізів на антиген або самоізоляції.
У міністерстві розповіли, що за даними онлайн-видання про візові вимоги різних країн VisaGuide. World, AstraZeneca європейського та корейського виробництва визнана в понад 140 країнах світу. AstraZeneca / Covishield індійського виробництва — в 60 країнах.
Окрім того, щеплення Pfizer визнають понад 120 країн, Moderna — більш як 80. Щеплення вакциною CoronaVac / Sinovac приймають майже у 50 країнах.
Однак, застерегли, що кожна держава індивідуально встановлює вимоги до перетинання своїх кордонів в залежності від епідеміологічної ситуації як всередині самої країни, так і в країні, з якої їде мандрівник. Дані вимоги можуть змінюватися.
Перевірити актуальні правила в'їзду кожної конкретної країни можна на спеціальному сайті Міністерства закордонних справ.
З якими щепленнями можна їхати закордон (фото: facebook.com/moz.ukr)
Є 4 способи, які допоможуть записатися на вакцинацію проти COVID-19:
Запис через портал Дія
Необхідно зайти на портал Дія за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад податкової) чи BankID або завантажте мобільний застосунок Дія 2.0 за посиланням та авторизуйтеся в ньому. У застосунку можна авторизуватись через Приват 24, Monobank, або BankID НБУ.
Запис через контакт-центр МОЗ
Необхідно зателефонувати на номер 0 800 60 20 19. Під час дзвінку необхідно надати оператору свої дані - реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта. Потім оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися. Через деякий час вам прийде запрошення на вакцинацію.
Як записатися через сімейного лікаря
Зателефонуйте своєму сімейному лікарю або сімейний лікар може і сам запропонувати пацієнту, щоб записати його на щеплення.
Сімейні лікарі здійснюватимуть запис на вакцинацію, вносячи відповідні дані в медичні інформаційні системи.
Раніше ми повідомляли, що повністю вакциновані вдвічі рідше хворіють тривалим COVID.
Також Голубовська розповіла, чому сформувати колективний імунітет проти коронавірусу неможливо.