Прискорений або уповільнений пульс в певних станах зазвичай не викликає тривоги. Але якщо у вас серце починає битися швидше дуже часто і без всяких на те причин – варто турбуватися.
Який пульс повинен насторожити та коли потрібно звертатися за допомогою медиків, розповів лікар-кардіолог, доктор медичних наук Юрій Конєв.
Він зазначив, що пульс відображає той ритм, відповідно до якого відбувається серцебиття.
"Причин збою серцевого ритму безліч. У літніх людей частий пульс свідчить про порушення діяльності серця", - підкреслив фахівець.
Прискорений пульс називається тахікардією і як пояснив Конєв, в деяких випадках тахікардія може бути природною подією.
Але якщо тахікардія триває довгий час, вона не проходить при відсутності фізичної напруги, хвилювання – це чітко вказує на проблеми з серцем. І це вимагає лікарського огляду і консультації.
Серйозною причиною для звернення до медиків кардіолог називає той, який перевищує 90 ударів у хвилину, і він не заспокоюється протягом 30-50 хвилин в стані спокою.
"Викликати швидку потрібно, коли пульс перевищує 150 ударів у хвилину, або є настільки частим, що зовсім не визначається", - підкреслив фахівець.
Тахікардія може стати передвісником утворення тромбів, сигналізувати про серцеву недостатність. Довга тахікардія може викликати порушення свідомості та непритомність.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, яка шкідлива звичка підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
А також розповідали про те, як не сплутати серцевий напад з печією - головні відмінності.