Мобілізація в Україні продовжена до 23 серпня 2022 року. Зараз продовжують закликати українців, які потрапляють під першу і другу хвилю мобілізації. Існують винятки по мобілізації - за станом здоров'я, сімейні обставини, бронь на підприємствах і багато інших.
З якими захворюваннями не призиватимуть до армії під час воєнного стану - читайте нижче.
В Україні триває мобілізація громадян і вона продовжена до 23 серпня. Зараз призивають військових з досвідом у зоні бойових дій, резервістів, колишніх військовослужбовців, ветеранів, а також тих, хто проходив військову службу до 2014 року або служили за контрактом.
Ще на військову службу набирають добровольців, які прийшли до військкомату з перших днів повномасштабної війни Росії проти України.
З якими захворюваннями не призивають в армію
Згідно законом "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ", від призову і військової служби звільнені ті, у кого відсутня кінцівка, є сліпота, глухота, розумова відсталість і шизофренія.
Від служби можуть звільнити при захворюваннях органів зору: анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон'юнктиви, які супроводжуються порушенням рухових або зорових функцій.
Якщо патологія супроводжується зниженням зору або порушенням рухової функції зорового апарату, то особа вважається придатним до служби в армії.
При прогресуючому зниження зору, відшаруванні або розриві сітківки, глаукомі обох очей, стійкому паралічі рухових м'язів очного яблука і в супроводі диплопії, відсутності очного яблука і при цьому гострота зору другого ока нижче 0,3 діоптрії або ж гострота зору на обох очах нижче 0,2 діоптрії - до військової служби не придатні.
При короткозорості та далекозорості одного ока, якщо один з меридіанів перевищує 12,0 діоптрії або є астигматизм з різницею рефракції у двох основних меридіанах вище 6,0 діоптрії, зниження гостроти зору одного ока менш як 0,1 або очей зовсім не бачить - також закликати не будуть.
Не будуть мобілізувати людей зі стійкою, повною глухотою на обидва вуха або глухонімотою, які мають виражені вестибулярно-вегетативні порушення і супроводжуються симптомами хвороби Меньєра.
Непридатними для військової служби вважаються люди зі стійкими розладами психіки - шизофренія, шизотипічні, маячні або афективні розлади з часто повторюваними загостреннями, особи з важкою формою розумової відсталості. В інших випадках потрібно рішення ВЛК.
Якщо діагноз був поставлений в мирний час - до призову не підлягає. Але, якщо було пройдено лікування, то за рішенням ВЛК можуть призвати у воєнний час.
Люди з онкологічними захворюваннями, яким встановлено невиліковний діагноз, не можуть бути призвані в армію.
При онкології в анамнезі або при захворюванні в стійкій ремісії або повільно прогресуючої патології - можуть бути визнані обмежено придатними у воєнний час.
Якщо були виявлені доброякісні утворення, які порушують роботу організму - не підходять для мобілізації.
Якщо пройдені хірургічне лікування або променева терапія - тимчасово не придатні для служби в армії.
У воєнний час обмежено придатними можуть бути особи з такими захворюваннями:
У мирний час до служби в армії вважаються непридатними ті, у кого є вроджена чи набута форма сифілісу. У воєнний час Можливість проходження служби вирішується індивідуально.
У ЗСУ не візьмуть тих, у кого є гонококова, трихомонадна інфекція, інші захворювання ЗПСШ. Однак після повного лікування можуть в армію призвати.
Носії вірусу імунодефіциту з безсимптомним перебігом можуть бути визнані обмежено придатними до служби в армії.
Якщо ВІЛ супроводжується розвитком паразитарних або інфекційних захворювань, утворенням злоякісних пухлинних процесів та інших супутніх захворювань - не придатні до військової служби.
В армію не призиватимуть з гострою формою менінгіту, енцефаліту, мієліту, енцефаломієліту. Також від служби будуть звільнені при внутрішньочерепному або внутрішньопозвоночному абсцесі, системної атрофії, дегенеративної патології, церебральною формою паралічу, паралітичним синдромом, хворобою Паркінсона, язового апарату, міопатією, дорсалгією, радикулітопатією, цервіклгіей, ішіасом, люмбаго.
Звільнені від служби у воєнний час люди з епілепсією, епілептичним синдромом, епілептичними статусом, мігренню, розладами сну при систематичних загостреннях.
Не будуть призивати в армію людей, у яких є:
У цій категорії хвороб набагато більше, але ВЛК завжди дивиться на тяжкість хвороби.
Якщо захворювання не викликає серйозних порушень в роботі системи, така особа може вважатися обмежено придатним до проходження служби у воєнний час.
Якщо розлади ендокринної системи супроводжуються розладом харчування або порушенням обміну речовин - то такі призовники вважаються обмежено придатними.
Не придатні до військової служби ті, хто страждає важкою формою вірусних гепатитів і ці форми погано піддаються лікуванню, супроводжуються вираженим порушенням в роботі органів і систем. Якщо порушення помірні, то придатність до служби у воєнний час визначає ВЛК.
Непридатні до служби особи з щелепно-лицьовими аномаліями, в тому числі й аномалія прикусу, які супроводжуються порушенням дихання, нюху, ковтальної, мовної та жувальної функції.
Повністю звільнені від військової служби особи з виразковою хворобою шлунка або дванадцятипалої кишки, з езофагітом, гастритом, гастродуоденітом, гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, хворобою Крона, виразковим колітом, кишковою непрохідністю, інфузією, паралітичною хворобою, захворюваннями печінки, які супроводжуються серйозними порушеннями.
До речі, раніше ми писали, що буде з мобілізацією в Україні цього літа і кому чекати повістку.
А також ми розповідали про те, чи можуть вручити повістку телефоном.