Які ускладнення дає COVID-19: український лікар назвав найнебезпечніші наслідки
Коронавірус дає низку ускладнень і викликає проблеми зі здоров'ям після перенесення хвороби. Найчастіше вони минають досі швидко, але поберегти себе місяць-два потрібно.
Український лікар, голова львівського діагностичного центру, Тарас Жиравецький, на своїй сторінці у Facebook розповів, які ще ускладнення крім проблем з легенями дає коронавірус.
Звичайно ж, в першу чергу після того, як ви перенесли коронавірус, удару піддаються легені, каже лікар.
"Легені, як і будь-який великий орган, при сильному запаленні відновлюються до декількох місяців. За 1-2 дні і за тиждень легені не відновляться. Прохання, не навантажуйте цей орган. Тому що він чітко пов'язаний з серцем. І у нас потім часто виникає аритмія, інші проблеми з серцем. І взагалі – задишка, пітливість – такі стани некомфортні", – попередив Жиравецький, порадивши на місяць відмовитися від інтенсивних занять спортом.
Що ж стосується фіброзу легенів – так званих рубців, то у пацієнтів з тяжким ураженням деякі зміни залишаться. Але з часом легкі мають відновитися.
Ураження печінки. При цьому важко сказати, що стало причиною таких наслідків – сам вірус або ліки, яким його лікували. Зокрема, препарати для зниження температури.
Жиравецький радить звернутися до лікарів, щоб пропити препарати для відновлення печінки. І через 2-3 тижні печінкові проби повернуться в норму. Звичайно ж в цей час потрібно відмовитися від алкоголю.
Ускладнення на нирки. Найімовірніше таке буває, коли до коронавірусу були проблеми з нирками, які хвороба просто посилила.
Проблеми з серцем – може виникати аритмія. Оскільки орган безпосередньо пов'язаний з легенями, на нього не можна давати навантаження і дати час відновитися. Якщо є тривожні дзвіночки, потрібно звернутися до кардіолога і провести обстеження.
Стрибки тиску – контролюйте ниркові проби і рівень сечової кислоти. А кардіолог допоможе підібрати препарати для зниження тиску.
Біль у суглобах і кінцівках. Тут потрібно порадитися з ревматологами і невропатологами.
Проблеми зі сном – таке ускладнення буває у багатьох пацієнтів. Імовірно, знадобляться препарати для нормалізації сну.
Психологічні зміни (панічні атаки, дискомфорт). У деяких випадках необхідно звернення до психіатра, але в більшості випадків слід проконсультуватися з психологом.
Раніше ми писали, що епідеміолог вказала на небезпеку мутованого коронавіруса.