Як уникнути акушерського насильства при пологах: Супрун поділилася важливими рекомендаціями
![Як уникнути акушерського насильства при пологах: Супрун поділилася важливими рекомендаціями](https://www.rbc.ua/static/img/j/a/jamalajaaa_74656396_477484449560642_1714826930738021777_n_1_650x410_25_650x410.jpg)
Експерт нагадує, що дії акушерів чи акушерок проти волі породіллі є порушенням
Дії акушерів чи акушерок проти волі породіллі називається акушерським насильством. Як діяти в подібній ситуації і які права має породілля, розповіла Уляна Супрун в соціальній мережі Facebook.
Cупрун нагадує, що кожен сам приймає рішення як, де, з ким і коли народжувати. Лікар має право дати пораду, проте не повинен чинити тиску.
Вагітна жінка і породілля має право:
- Самостійно вибирати лікаря, пологовий будинок, спосіб проведення пологів (і пов'язані з цим ризики).
- Знати про запланований перебіг пологів, права під час операції і медичних втручань, на які мають право лікарі.
- Знати, які медикаменти призначають і медичні маніпуляції їй планують робити, з якою метою і наслідками для неї і майбутньої дитини.
- Прийти на пологи з двома людьми - батьком, партнером або партнеркою, подругою або матір'ю. Жінка має право на ту психологічну підтримку, яку хоче.
- Включити музику, прийняти душ, поїсти або випити води, щоб послабити біль від сутичок. Самостійно вибирати положення тіла для пологів та місце пологів - вдома чи в лікарні.
Якщо Ви все ж стали жертвою акушерського насильства, то варто поділитися своїм досвідом з близькими, щоб пережити травму, адже замовчування може привести до післяпологової депресії.
Супрун нагадує, що три роки тому Україна приєдналася до світового руху проти акушерського насильства "Революція троянд". За хештегом #StopObstetricViolence і # годімовчаті можна знайти історії породіль, які постраждали від нього.