Повномасштабне вторгнення Росії в Україну сильно змінило ставлення до російського контенту. Багато українців відмовляються російської мови, російської музики, новин і переходять на українську мову.
Але Google і YouTube на видачі все одно пропонує новини російських сайтів і відео, навіть при запиті українською мовою.
Як налаштувати Інтернет-сервіси на видачу контенту українською мовою, розповіли в AIN.UA з посиланням на блогера Катерину Ятель.
Авторизуйтесь в Google
Зайдіть в Налаштування пошукового сервісу Google.com.ua - Мови
Видаліть зі списку російську мову і додайте туди мови, які вам потрібні. Не забудьте встановити українську мову за замовчуванням.
Зайдіть у свій профіль Google. Перейдіть на вкладку "Особиста інформація", перегорніть вниз до блоку "Загальні налаштування в Інтернеті", виберіть "Мова".
Вимикайте автоматичне додавання мови, тому що алгоритми Google можуть знати, що ви володієте російською і можуть пізніше додати її автоматично.
А на майбутнє - під час пошуку клікайте на кнопку "Інструменти" і вибирайте мову видачі вручну. Це поліпшить статистику і переконає алгоритм в тому, що ви більше не хочете бачити результати російською мовою.
Перевірте, чи не встановлено російську мову також на вашому смартфоні. Для цього зайдіть в загальні налаштування "Мова та регіон". Якщо побачите російську мову - видаліть.
Тут буде трохи складніше, оскільки мовних налаштувань в YouTube немає і вибрати потрібні мови сервіс не пропонує.
"Навіть якщо Шукати в YouTube контент саме українською мовою, рано чи пізно сервіс запропонує російськомовне відео. А якщо ви по ньому клікніть – вся видача у вас стане російською. Причина банальна - російського контенту просто набагато більше, ніж українського, а алгоритм YouTube знає, що ви володієте цією мовою. Ось і підсовує, що може", - пояснює блогер.
Однак і тут є варіанти:
В результаті через кілька місяців російський контент майже повністю зникне з видачі в YouTube.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як правильно діяти під час ядерної атаки.
А також ми розповідали про те, як відстежувати інформацію про події в Україні, якщо немає інтернету.