Російські окупанти на тимчасово зайнятих територіях часто викрадають людей. При цьому в лапи злочинців потрапляють цивільні особи, медики, жінки та навіть діти. Сподіваємося, що вам ці поради ніколи не знадобляться. Але краще знати, як же діяти в таких ситуаціях.
Як шукати викрадену окупантами людину розповів заступник мера Мелітополя Михайло Семикін в ефірі "Громадське радіо".
Рідні зниклої людини повинні написати про це скрізь: в соціальних мережах, звернутися до ЗМІ, на радіо, до волонтерів та громадських організацій. Потрібно вказати ім'я, прізвище та обставини, при яких людину викрали. Також необхідно надати фотографію.
На тимчасово окупованих територіях українських правоохоронних органів практично немає, але є гарячі лінії СБУ, контакти обласної адміністрації регіону. Потрібно обов'язково повідомити про факт викрадення.
На жаль, це теж доведеться зробити. Оскільки це реальний шанс дізнатися інформацію про свою близьку людину, з'ясувати причини та обставини викрадення.
"У Мелітополі є випадки, коли окупаційна влада приймала заяви. Вони говорили, що розглянуть заяву за 3 дні та повідомлять про результат. Звичайно ж, ніхто нічого не розглядав і не повідомляв. Але, як мінімум, контакт був", - пояснив Семикін.
З досвіду, рідні приходять в ці "органи" кілька днів поспіль. На п'ятий-шостий день вдається передати речі для полоненого. Це не є прямим доказом того, що людина дійсно там знаходиться і йому все передадуть. Але це дає надію на те, що викрадена людина жива.
Контакти волонтерів – ось тут.
Гаряча лінія – 1648
Національне інформаційне бюро +38 (044) 287 81 65
Гаряча лінія СБУ +38 (044) 255 84 35, 0 800 500 021
Телефон довіри СБУ 0 800 501 482
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що робити, якщо не можете додзвонитися до рідної людини.
А також розповідали про те, у Запорізькій області жителів просять оперативно повідомляти про викрадення людей росіянами.