Доступна іпотека під 7% річних, постанову про яку вже затвердив Кабінет міністрів України, не призведе до буму іпотечного кредитування, а громадянам насправді потрібно буде виплачувати до 12% річних.
Таку думку висловив банкір Ігор Львов в ефірі телеканалу "Україна 24".
За його словами, іпотечний кредит під 7% передбачає, що з урахуванням різних комісій людям доведеться виплачувати не менше ніж 10-12% річних.
"Найпростіший приклад - у різних банках ви отримуєте картку, на яку перераховуються гроші. Гроші з цієї картки ви знімаєте з банкомату і проплачуєте мінімум 1%. Друге - кредит страхується, це як мінімум 0,5-1%. Третє - оцінка застави. Ви повинні будете заплатити компанії, яка оцінить цю заставу. До речі, ви повинні ще й заставу внести, не менше 30% від ринкової вартості", - розповів експерт.
Також банкір вказав і на "так звані інші комісії", в тому числі й разові платежі, які потрібно платити банку за видачу кредиту.
"Можна знайти 5-6 тарифів, які ви будете платити зовсім по-різному", - пояснив він.
Експерт стверджує, що громадяни, незважаючи на низьку ставку до 7%, іпотечні кредити брати не будуть, на що вказує практика з урядовою програмою доступних кредитів 5-7-9%.
"Коли ми говорили про програму 5-7-9%, ми вважали, що зараз люди підуть, будуть купувати житло тощо. Але люди пішли, банки почали висувати відповідні вимоги - від застави ніхто не відходив, від відсотка ніхто не відходив, від інших комісій. Тому, коли ми говоримо про 10%, потрібно розуміти, що реально це 14-15% річних з урахуванням інших відсотків", - розповів банкір.
Як повідомлялося, в Україні іпотека під 7% буде видаватися на строк до 20 років.