ua en ru

Інфекціоніст з Києва висловилася про незворотні наслідки COVID-19 (відео)

Інфекціоніст з Києва висловилася про незворотні наслідки COVID-19 (відео) Коронавірус COVID-19 дуже небезпечний (колаж РБК-Україна)

Коронавірус COVID-19 загрожує ускладненнями і наслідками для організму людини

Коронавірус COVID-19 загрожує ускладненнями і наслідками, які, за деякими даними, можуть залишитися з людиною на все життя. Лікар-інфекціоніст з Києва прокоментувала спостереження західних колег. Що кажуть медики з України, Китаю і США про наслідки коронавіруса - в матеріалі Styler.

Людмила Мінова, завідувачка інфекційного відділення Олександрівської лікарні, каже, що в Україні з лікарень часто виписують пацієнти, які клінічно видужали. У них вже немає температури, кисневої недостатності або гострої пневмонії, але тривалий час вони можуть бути носіями вірусу. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У таких випадках лікарі радять обов'язково самоізолюватися і бути під наглядом сімейного лікаря, ще кілька разів здати аналізи. Але тільки після повторного ПЛР-аналізу можна сказати, що людина видужала.

"Деякий час ще спостерігаються зміни з боку легень. При тяжкому і середньотяжкому перебігу пневмонії легені відновлюються через декілька тижнів і до місяця", - каже лікар та додає, що такі пацієнти відчувають слабкість, зберігається кашель, вони не можуть вести звичний спосіб життя, працювати.

З приводу хронічних наслідків, лікар каже, що іноді у людини може бути загострення вже після одужання. Але поки не зовсім вивчено, це повторне зараження або ж загострення.

"Вірус новий, невідомий, він тільки вивчається", - резюмувала лікар, порадивши українцям дотримуватись карантинних заходів.

Зазначимо, що лікарі з США та Китаю дійшли до невтішного висновку, що ураження організму можуть бути дуже серйозними. Кардіолог з США Джозеф Бреннан висловив думку, що коронавірус призводить до довгострокових наслідків для організму, і вони можуть бути незворотними.

Наприклад, у деяких пацієнтів, які перемогли коронавірус, виникає зниження функції легенів на 20-30%. Про це розповів лікар з Гонконгу, Оуен Цанг Так-інь. До такого висновку він прийшов після спостереження за пацієнтами, що виписалися з лікарні в середині березня.

Лікарка з Олександрівської лікарні розповіла про наслідки коронавіруса (відео: ТСН)

Ще одне дослідження китайських учених говорить, що у деяких одужавших спостерігалося зниження функції печінки, а у 12% з групи пацієнтів, обраної для дослідження, виявлялася серцева недостатність навіть після одужання. Лікарі вважають, що такі наслідки пов'язані з тим, що при COVID-пневмонії знижується насичення організму киснем.

Медики припускають, що деякі пацієнти після COVID-19 можуть страждати від тривалого ураження легенів. Наприклад, родич нового штаму коронавіруса SARS-CoV, що викликав епідемію атипової пневмонії у 2002-2003 роках, призвів до ураження легень у третини пацієнтів. З порушеннями роботи дихальної системи багато з них жили протягом наступних 15 років.

А ряд пацієнтів, що перенесли Близькосхідний респіраторний синдром MERS у 2013-му, викликаний ще одним штамом коронавіруса, страждають від рубцювання (фіброзу) легенів.

Раніше ми писали, які ознаки можуть вказувати на те, що ви вже перехворіли на коронавірус, але через незначні симптоми звернули це на сезонну ГРВІ.