В Україні щорічно відбувається дуже багато випадків, коли діти опиняються на операційному столі після гри з небезпечними іграшками. При цьому батьки або родичі самі купують їм іграшки, зовсім не здогадуючись яку небезпеку вони несуть.
Чому деякі іграшки небезпечні, і як вони виглядають - читайте в матеріалі Styler нижче.
За даними Системи оперативного взаємного оповіщення про продукцію, в Україні заборонені вісім дитячих іграшок, оскільки вони становлять серйозну загрозу для життя маленьких дітей.
Іграшка-конструктор Neo Cube 4 мм
Фото: Neo Cube 4 (uvaga.gov.ua)
Якщо дитина проковтне кульку (кульки), то існує загроза перекриття дихальних шляхів, що може викликати удушення і асфіксію.
Іграшка магнітний конструктор-головоломка "неокуб" кольоровий на 216 кульок
Фото: "Неокуб" кольоровий, 216 кульок (uvaga.gov.ua)
Проковтування магнітних кульок також може викликати часткове перекриття дихальних шляхів. Крім того, вони можуть викликати виразку в кишковій порожнині.
Іграшка "Антистрес"
Фото: Іграшка "Антистрес" (uvaga.gov.ua)
У разі проковтування однієї або декількох кульок виникає ймовірність удушення, а також утворення виразок в кишковій порожнині.
Іграшка, меч 258-37
Фото: Іграшка, меч 258-37 (uvaga.gov.ua)
Після гри з цією іграшкою у дитини можливий головний біль, запаморочення, порушення сну, зору, тривога, підвищена схильність до інфекційних хвороб, судоми.
Хронічне отруєння проявляється у вигляді анемії, що є наслідком блокування ензимних систем, що ведуть до синтезу гемоглобіну.
Дитяча іграшка набір з пістолетом
Фото: Дитяча іграшка набір з пістолетом (uvaga.gov.ua)
У разі ковтання дитиною снаряда виникає можливість блокування дихальних шляхів в задній і верхній частині горла. Також присоска від снаряда може потрапити в очі і на нести травму.
Іграшка Стрибаючий м'яч, що світиться з шипами
Фото: Іграшка Стрибаючий м'яч, що світиться з шипами (uvaga.gov.ua)
При грі з іграшкою у дитини може бути головний біль, запаморочення, порушення сну, зору, тривога, стрес, судоми і т. д.
Іграшка-фотоапарат
Фото: Іграшка-фотоапарат (uvaga.gov.ua)
З використанням іграшки існує небезпека, а саме: складові частини (дрібні батарейки) незахищені і легкодоступні, дитина може проковтнути.
При цьому маленькі деталі можуть викликати удушення або алергічну реакцію.
Іграшка-оптичний прилад ТМ Lida
Фото: Іграшка-оптичний прилад ТМ Lida (uvaga.gov.ua)
Складові частини іграшки небезпечні, оскільки дитина може їх проковтнути. Скло і пластмаса з іграшки також може викликати удушення.
Слайм або лизун
Фото: Слайм (колаж РБК-Україна)
Дуже популярна іграшка серед дітей і продається вона скрізь. Лизун складається з молекул речовини-полімеру, наприклад, клею, які утворюють нитки на зразок спагетті.
У іграшку також додають тетраборат натрію (буру). Вона забезпечує лизуну пружність і в той же час м'якість.
При цьому тетраборат натрію може вплинути на нервову систему, нирки, шлунково-кишкового тракту при ковтанні або викликати подразнення на шкірі. Крім того, до складу лизуна входять крохмаль, желатин і целюлоза. А це живильне середовище для бактерій і цвілевих грибів.
Нагадаємо, що дана іграшка не призначена для дітей до трьох років, оскільки вони все хочуть спробувати на смак.
Дитячі конструктори, пазли та інші іграшки з дрібними деталями
При виборі іграшок будьте дуже уважні, адже маленькі діти, як ви вже знаєте, намагаються все тягнути в рот. Тому, читайте на упаковках рекомендації за віком і купуйте сертифіковані іграшки, які не будуть нести загрозу здоров'ю дитини.
Тільки з початку року в Україні відомо про низку випадків, коли маленькі діти проковтували деталі іграшок-конструкторів.
Наприклад, в Дніпрі магніти з іграшки типу "Неокуб" продірявили 2-річному хлопчикові кишечник. Дитина провела 5 днів в реанімації, але на цьому її страждання не закінчилися, оскільки тепер чекає ще довгий період реабілітації відновлення функціоналу кишечника.
У Львівській області 2-річна дівчинка погостювала у бабусі, погралася з іграшками старших онуків і через 10 днів потрапила на операційний стіл з магнітами від конструктора-неокуба в животі.
У Харкові однорічна дівчинка потрапила до лікарні, проковтнувши іграшку. В результаті лікарі успішно провели складну операцію і витягли сторонні предмети з кишечника.
І таких випадків дуже багато, тому будьте особливо уважні до вибору дитячих іграшок.
Нагадаємо, в Харкові небезпечні іграшки поклали в лікарняне ліжко трьох дітей за два дні.