В українській кухні, окрім нашого борщу і вареників, є й чимало рецептів десертів. Один з таких ми пропонуємо приготувати зараз, взявши дуже прості й доступні інгредієнти - чорнослив, волоські горіхи та збиті вершки.
Рецептом поділилася гастродослідниця Олена Брайченко, пише Їzhakultura.
За словами дослідниці нашого минулого, в українській гастрономічній традиції існує кілька способів зберігання і обробки свіжих слив. Їх сушать, вудять, гнітять, маринують, солять, варять.
В різних регіонах України зі слив готують багато страв. А в "Енеїді" Котляревського 1971 року згадувалися легендарні "опішнянські сливи".
Дослідниця впевнена, що слива може заслуговувати на звання одного з гастрономічних брендів України.
Аби приготувати чотири порції десерту, треба витратити 15 хвилин на саме готування, а також ще півгодини на підготовку.
Фото: Так можна оформити і подати смакоту (yizhakultura.com)
Виберіть вуджений (замаринований, а потім закопчений) чорнослив без кісточки. Він має бути запашним і мати насичений колір.
Якщо ви маєте свіжий і якісний чорнослив, його достатньо обдати окропом. Інакше залийте окропом і лишіть на 15-20 хвилин. Горішки підсмажте на сухій сковорідці.
До кожної сливи закладіть просмажені і охолоджені горішки.
Вершки збийте з цукровою пудрою. Аби вони перетворились на густий крем, потрібно використовувати вершки не менше ніж 33% жирності, а перед збиванням - добре їх охолодити.
Навіть ємність у якій плануєте збивати вершки, можна на кілька хвилин покласти до морозильної камери. Цукрову пудру додавайте невеликими частинами під час збивання. І звісно пильнуйте, аби не перетворити вершки на масло і сколотини.
Начинені горішки викладаємо у порційні ємності або одну посудину, зверху додати наші збиті вершки. Можна припорошити какао або посіченими дрібно горішками й лишити на 15-20 хвилин у холодильнику.
Раніше ми писали, як приготувати правильну гарбузову кашу з пшоном за класичним українським рецептом.