Після введення нових правил до фільмів, які претендують на "Оскар", формат премії сильно зміниться
Американська кіноакадемія мистецтв кардинально змінила вимоги до фільмів, які будуть номінуватися на премію "Оскар" в категорії "Найкращий фільм". Ми зібрали список геніальних фільмів, які ніколи б не зібрали врожаю статуеток, якби вийшли в наш час.
Тепер заповітну статуетку зможуть отримати тільки картини, в яких задіяний хоча б один не "білий" головний герой в кадрі, мінімум 30% каста мають становити представники ЛГБТ, жінки, люди з обмеженими можливостями. Про це повідомляється на сайті кіноакадемії.
Зазначимо, що премію "Оскар" часто отримують картини про расову нерівність, права ЛГБТ-спільноти та інші гострі питання, що стосуються прав людини. Іноді навіть говорять про фільм, що він "заточений під Оскар". Тепер же ці негласні вимоги будуть сформульовані в список правил. Вимоги почнуть повністю діяти до 2024 року, до 96-го нагородження.
Цей геніальний фільм про фабриканта-нациста, який в роки Другої світової війни врятував від смерті 1200 євреїв, ніколи б не отримав головну статуетку кінопремії, вийди він в наш час.
І хоча ця історія здатна зворушити навіть найчерствішу людину, в картині немає жодного актора неєвропейської раси, з особливостями розвитку чи представника ЛГБТ.
Важко уявити собі список найбільш великих фільмів без "Списку Шиндлера", тому залишається радіти та переглядати геніальне творіння Стівена Спілберга з Ліамом Нісоном у головній ролі.
Кадр з к/ф "Список Шиндлера"
Історія кохання юного і бідного художника Джека і багатої спадкоємиці Рози ніколи б не вирвала перемогу в категорії "Найкращий фільм" на "Оскарі-1998", якби ці правила діяли в той час.
У фільмі немає жодного головного героя неєвропейської раси. Тим більше немає в картині представників ЛГБТ, людей з особливими потребами і так далі.
Так що режисерові Джеймсу Камерону, а також виконавцям головних ролей - Леонардо Ді Капріо і Кейт Уінслет неймовірно пощастило, що на дворі був не дуже толерантний 1998 рік. Тоді "Оскар" взяв 11 статуеток.
Кадр з к/ф "Титанік"
Біографічна драма режисера Рона Ховарда про життя математичного генія Джона Форбса Неша, лауреата Нобелівської премії по економіці, ніколи б не удостоїлася премії "Оскар", як найкращий фільм в наш час.
І хоча герой у виконанні Рассела Кроу і страждає особливостями - параноїдальною шизофренією з галюцинаціями, інші вимоги кіноакадемії у фільмі не дотримані.
Кадр з к/ф "Ігри розуму"
Інший фільм, що відмінно вписується в наш список - "Безславні виродки" культового режисера Квентіна Тарантіно.
Картина, що пропонує альтернативний погляд на події Другої світової війни, ніяк не відповідає критеріям Американської кіноакадемії.
Єдиний темношкірий герой у ньому грає епізодичну роль, а азійський типаж у фільмі про військові дії на території Франції складно навіть уявити.
Кадр з к/ф "Безславні виродки"
Найбільш "свіжою" картиною в нашому списку стала історії кохання з Райаном Гослінгом і Еммою Стоун у головних ролях. Їй також не бачити головної нагороди в наш час. Адже у фільмі не розглядаються питання расової, соціальної та іншої нерівності. Це лише красива історія кохання старлетки та джазового музиканта, яка закінчилася трагічним розладом.
Мюзикл, що отримав шість "оскарів" теж потрапляє в нашу добірку, тому що не відповідає новим вимогам премії.
Кадр з к/ф "Ла-Ла Ленд"
Поки не зовсім зрозуміло, як зміниться премія в найближчі 5-10 років, але ясно одне - історичним фільмам буде складно боротися за отримання статуетки в категорії "Найкращий фільм". А можливо, ми побачимо на екрані темношкіру королеву-діву Єлизавету чи трансгендерів Ромео і Джульєтту.
Нагадаємо, що премія "Оскар" у 2020 році не відбулася через пандемію коронавірусу. Вручення головної кінонагороди вирішено було перенести на 25 квітня 2021 року.
Раніше ми писали, які фільми допоможуть вам заробити мільйони.
Також повідомлялося, що Ван Дамм у київських Бортничах влаштував "розбірки" на зйомках нового екшна, який проходить в столиці.