ua en ru

Фальшивий шоколад і ковбаса без м'яса: як швидко розпізнати підробки в супермаркетах

Фальшивий шоколад і ковбаса без м'яса: як швидко розпізнати підробки в супермаркетах Фото: Як швидко відрізнити натуральні продукти від підробки (freepik.com)

Виробники не шкодують грошей на красиву упаковку продукту. Але під гучними назвами часто ховаються ковбасні або сирні продукти, спред, нектари та псевдошоколад.

Як швидко і легко розпізнати підробку в супермаркетах, розповіли в Headinsider.

Молочні продукти без молока

Молочний жир дуже дорогий, тому його часто замінюють звичайним, рослинним або пальмовою олією. Споживач зазвичай нічого не помічає. А на етикетках загадково пишуть – містить молоко.

Але молочним може називатися тільки той продукт, в якому міститься не менше 50% молочного жиру. Уважно читайте дрібний шрифт на етикетках і не купуйтеся на низьку ціну.

Кефірний продукт

Не шукайте там в складі рослинні жири, в рідкі продукти їх не додають. Але тут є інша біда - живі кефірні гриби замінюють сухими заквасками. Це значно дешевше. Читайте етикетку.

Масло або спред

Відрізнити на погляд ці два продукти майже неможливо. Тому читаємо склад і шукаємо там рослинний жир. Якщо знайшли, то на упаковці не повинно бути слова "масло" – це заборонено законом.

Спред можна використовувати для дієти зі зниженою кількістю холестерину. Але вибір завжди залишається за вами.

Ковбасні продукти

Тільки ретельно вивчення етикеток і довгий вибір допоможуть вам знайти ковбасу з м'яса. А вже м'ясо в продуктах замінюють тепер чим завгодно: від м'яса птиці до крохмалю з рослинною клітковиною.

Зазвичай склад вказаний на етикетці – дуже маленькими літерами. І шукайте категорію А - на 80% це все-таки м'ясо.

А ось наявність колагенового білка, м'яса птиці механічного обвалювання, водоутримуючі агенти будь-яких мастей - повинні в складі продукту насторожити. І відсутність маркування - теж.

Псевдошоколад

Не звертайте уваги на красиву рекламну картинку, а читайте склад на звороті. Там замість звичайного "шоколад" може стояти"кондитерська плитка". Какао-порошок в такому продукті є, а ось какао-масла можете не шукати.

З такого псевдошоколаду часто роблять цукерки й інформацію про їх склад знайти набагато складніше. Але відсутність слова "шоколадні" може вам допомогти.

Нектар

На упаковці можуть написати й 100%. Але найменування "нектар" говорить про те, що там соку від 5 до 20%. Практично всі соки та нектари на полицях розбавлені водою, а калорійність в них – коштом цукру.