Цей продукт вбиває паразитів і бактерії: є в будь-якому холодильнику
Медики уточнили, що часник також володіє властивостями протипаразитарними
Лікарі назвали продукт, який є дуже ефективним у боротьбі проти паразитів і бактерій. Вчені довели ефективність часнику при паразитарних інфекціях. Дослідники вивчали екстракт часнику та окремо аліцин - органічну сполуку, яка утворюється при механічному руйнуванні його клітин, для запобігання запалення і розвитку паразитарного захворювання шистосомоз. Чим корисний часник, при яких хворобах він допомагає і кому його краще не вживати - читайте нижче.
Алліцин відповідає за запах часнику і деякі цілющі властивості, які можуть також допомогти з контролем занадто високого рівня холестерину, артеріального тиску, при атеросклерозі, цукровому діабеті та інших захворюваннях. 100 г часнику можуть містити до 150 калорій, 33 г вуглеводів і 6,36 г білка, а також різні вітаміни та мінерали, такі як В1, В2, В3, В6, С, фолат, кальцій, залізо, магній, марганець, фосфор, калій, натрій, цинк.
В експериментах на мишах фахівці порівнювали дію часнику й алліцина на маркери фіброзу печінки інфікованих особ з антигельмінтним препаратом празиквантелом. Також було оцінено експресію мРНК прозапальних цитокінів. У гризунів, яким давали алліцин і часниковий екстракт, спостерігалося зниження популяції паразитів, а також біохімічних маркерів фіброзу печінки та прозапальних цитокінів. Отриманий ефект був подібний до дії празиквантелу без побічних явищ. Вчені прийшли до висновку, що завдяки імуномодулюючим і протизапальним властивостям часник і алліцин можна застосовувати для лікування шистосоміазу.
Чим корисний часник:
- Стимулює макрофаги, лейкоцити, моноцити та нейтрофіли (білі тільця крові), збільшує продукцію глутатіону (підтримання імунної системи).
- Збільшує NK-клітини та T-лімфоцити, підвищуючи стійкість організму до вірусів, ГРВІ та знижуючи запальні цитокіни.
- Знижує зростання Candidа (протигрибкову дію).
- Покращує здоров'я ротової порожнини (профілактика періодонтитів).
- Активний в лікуванні та профілактиці Гелікобактеру (підтримання здорової мікрофлори шлунка).
- Активує JNK1 and caspase-3, які вбивають онкологічні клітини. Також він захищає клітини головного мозку від руйнування і покращує когнітивні навики. Ще цей елемент знижує оксидативний стрес і бореться з вільними радикалами (anti-age ефект).
- Профілактує розвиток раку грудей.
- Етил ацетат в часнику перешкоджає розвитку алергії коштом пригнічення білка імунної системи FceRI та знижує виділення гістаміну.
- Захищає від негативного впливу сонця.
- Знижує загальний холестерин і фракції "поганого холестерину" (ЛПНЩ), тим самим нормалізуючи ліпідний обмін.
- Перешкоджає ожирінню, впливаючи на кількість жирової тканини.
Кому не варто вживати часник
Вживати часник потрібно обережно і в невеликих кількостях, бо для деяких категорій цей корисний продукт може стати небезпечним.
У першу чергу фахівці не рекомендують вживати часник у великій кількості тим, у кого є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, особливо якщо це виразкові або запальні процеси у стадії загострення. Також варто виключити часник з раціону тим, хто нещодавно переніс отруєння.
Крім того, часник здатний знижувати тиск, тому гіпотонікам варто вживати його з обережністю. Не рекомендується їсти часник при холециститі, панкреатиті, хронічних захворюваннях нирок або печінки.
Нагадаємо, що раніше Комаровський розповів про шкоду цукру.
Раніше ми писали про горіх, який визнали спалювачем жиру. Їсти його радять кожен день.