Дуже багато дітей стикаються з проблемою зайвої ваги, але часто бабусі їм кажуть, що "вони витягнуться". Це зовсім не так, тим більше, повна дитина ризикує в дорослому віці зіткнуться з проблемою ожиріння.
Найвідоміший міф про те, що дитина подорослішає і "витягнеться" розвінчав тренер і експерт з харчування Віктор Мандзяк.
Тренер запевняє, що сама дитина потім "не витягнеться". Причина дитячого ожиріння по суті нічим не відрізняються від дорослого , це – переїдання.
"Генетика, нездорові харчові звички, низька фізична активність, хронічний стрес, депривація сну – все як у нас", - пише Мандзяк.
Дитина обов'язково повинна бути фізично-активною. Харчові звички необхідно прищеплювати з дитинства.
"А ось фізична активність і те, що дитина їсть - ваша абсолютна відповідальність. Дитина - це пластилін, з якого ми ліпимо... щось ліпимо. Якщо ми не ліпимо цілеспрямовано, воно ліпиться саме, хаотично. Що там зліпиться, можна тільки гадати. Пам'ятайте, діти імпульсивні, їх дії слід направляти", - пише експерт.
Не варто купувати електросамокат, якщо у дитини зайва вага. Придбайте звичайний, приберіть гаджети і попросіть йти на вулицю і гуляти. Приберіть з раціону кока-колу і допоможіть любити фрукти.
Відомо, що при крайній кахексії – виснаження організму в результаті голодування – коли життєво важливі органи втрачають до 50% своєї маси, мозок залишається цілим. Тому не хвилюйтеся, а краще збільште відсоток білка в раціоні на 15%.
"Я прекрасно розумію, як важко обмежувати в їжі власне дитятко. Але, якщо зробити все грамотно, дитина не буде голодною і не буде відчувати себе обділеною. Повторюся ще раз: більше продуктів з високим індексом ситості, трохи смакоти. Додайте фізичні вправи і взагалі фізичний рух в життя дитини", - порадив батькам Віктор.
Читайте також, діти з надмірною вагою стикаються з більш високим ризиком слабоумства в літньому віці.