Єлизавета II померла 8 вересня у віці 96 років сьогодні в шотландському замку Балморал. Вона стала найстарішим монархом в історії Великої Британії, та попри такий поважний вік, до самої смерті виконувала обов'язки королеви, не залишаючись осторонь від глобальних подій у світі, в тому числі й в Україні.
Королева Британії запам'яталася своєю незмінною підтримкою нашої країни. Давайте згадаємо, що Єлизавета II говорила і робила про і для України.
Хоча в Сполученому Королівстві заведено, що монархи не втручаються в політику і не роблять політичних заяв, такі обмеження не означають, що вінценосні особи не можуть проявляти публічно своїх поглядів.
Так, нещодавно Єлизавета II під час аудієнції з прем'єром Канади Джастіном Трюдо на столі біля королеви красувалася ваза з великим букетом синьо-жовтих квітів.
Єлизавета II під час зустрічі з Джастіном Трюдо (фото: twitter.com/RoyalFamily)
Також монарх під час повномасштабної війни РФ проти України зробила дуже щедру пожертву британському комітету надзвичайних ситуацій, який займається допомогою українським біженцям.
Цієї весни на відкриття лінії метро в Лондоні Єлизавета II обрала вбрання в кольорах прапора України: на королеві був жовтий костюм і капелюшок, прикрашений квітами яскраво-синього відтінку.
На церемонії відкриття британського парламенту 10 травня у своєму зверненні монарха також була згадана Україна: "у ці складні часи мій уряд відіграватиме провідну роль у захисті демократії і свободи в усьому світі, включаючи продовження підтримки народу України".
Перед цим, у 2016-му, Єлизавета ІІ написала листа учасниці відбіркового туру на пісенний конкурс "Євробачення 2016" Діані Месс українського походження, яка просила королеву висловитися про підтримку України. Тоді монарх пообіцяла "почути наш біль і підтримати нашу країну".
Сьогодні, 8 вересня, після смерті королеви Великої Британії Єлизавети II Букінгемський палац назвав новим монархом її сина Чарльза.
Нагадаємо також, що перед цим принц Чарльз також висловився про війну РФ проти України.