Взимку пара черевиків або чобіт можуть захистити вас від дощу, снігу і сльоти. При цьому взуття потребує захисту і турботи, оскільки без неї воно може швидко втратити свій вигляд і зіпсуватися.
Експерти розповіли, як захистити своє взуття і правильно подбати про нього під час дощу, сльоти і снігу, повідомляють "Аргументи і факти".
Під час дощу і мокрого снігу можна використовувати універсальні водовідштовхувальні спреї, які коштують недорого. Але краще придбати "два в одному". Такий засіб захистить взуття не тільки від вологи, але і від реагентів.
До складу таких засобів входить натуральний віск або тваринний жир. Також для більш довгого захисту можна використовувати спрей з наночастинками.
Можна ще використовувати більш дешевий варіант - захисні креми на основі натуральних жирів, восків і масел. Але потрібно враховувати, що спреї краще просочують шкіру, забезпечуючи їм не тільки захист, але і необхідний догляд.
Якщо шкіра залишиться еластичною, то вона не буде тріскатися в місцях вигину, і ви зможете носити взуття набагато довше.
Якщо ж ваша шкіряне взуття постраждало від води і реагентів, то його можна обробити і спеціальними очисниками. Вони допоможуть зняти плями і розводи. Коли чобітки висохнуть, треба нанести на них бальзам-відновник і після просушування обробити взуття захисним засобом.
Як захистити взуття в дощ, сльоту і сніг (фото: freepik.com)
Деякі думають, що замшеве взуття підходить тільки для гарної погоди, і снігу, сльоти воно не любить, але це не так. Головне правильно доглядати за таким взуттям.
До речі, на замші не утворюється дрібних тріщин, як на натуральній шкірі, а в холоди в чоботях з неї значно тепліше. Якщо ви вибираєте замшеве взуття на зиму, то робіть свій вибір на взутті з підошвою вище. Тоді сльота вам буде не страшна.
Перед першим виходом на вулицю в замшевому взутті, обробіть його захисним спреєм від бруду і промокання. Зробити це краще двічі з інтервалом через добу.
Якщо сольові розводи все ж дісталися до вашого взуття, то їх необхідно замити ватним тампоном, який потрібно змочити в розчині шампуню для волосся. Взуття зі штучної замші краще мити засобом для вовни і шовку.
Висушіть взуття, а потім обов'язково проведіть йому парові процедури (ворсинки замші піднімаються під струменем пари з чайника) і "розчешіть" замшу спеціальною щіткою.
Якщо ваше взуття промокла, то сушити його необхідно поступово. Не можна ставити взуття відразу на гаряче, тому що клей пересихає і плавиться підошва. Також, коли ви сушите взуття, то треба витягнути устілки.
Нагадаємо, експерти розповіли, що робити, щоб джинси прослужили якомога довше.
Ми також писали про те, як врятувати ялинку від кота, а кота від ялинки.