Експерти розповіли, чи безпечні для здоров'я бездротові навушники
За останні роки бездротові навушники стали дуже популярні. Вони зручні у використанні, і не треба розплутувати дроти, як це часто буває з класичними "вухами".
При цьому багатьох цікавить питання безпеки таких гаджетів для здоров'я, пише GSMinfo.
Бездротові навушники безпечні, чи - ні?
Бездротові навушники використовують технологію передачі зв'язку Bluetooth, яка працює на частотах в районі 2,4 ГГц і використовується в багатьох пристроях.
Даний діапазон максимально близький до інших бездротових технологій, таких як мобільний зв'язок і Wi-Fi. При оцінці впливу Bluetooth на організм береться до уваги потужність передавача.
Стандартом Bluetooth визначається широкий діапазон потужності роботи пристроїв: від 10 мкВт до 0,1 Вт. Але, як правило, максимальна потужність передавачів в смартфонах, навушниках та інших повсякденних пристроях не перевищує 2,5 мВт. Це істотно менше, ніж потужність передавачів мобільного зв'язку в смартфонах.
При цьому щільність потоку енергії сильно залежить від того як розташовані навушники по відношенню до вимірюваного пристрою. Із зовнішнього боку навушників, де знаходиться антена. Щільність потоку енергії становить до 15-30 мкВт/см2, а з боку вкладишів, які вставляються в вухо - 4-10 мкВт/см2.
Норма для житлових приміщень за українськими стандартами, які одні з найжорсткіших у світі - 10 мкВт/см2.
Тобто з точки санітарних норм перевищення немає, сертифіковані бездротові навушники - безпечні для здоров'я. Це незаперечний факт і користуватися ними можна не побоюючись шкоди.
Однак, важлива не тільки потужність, але і час впливу, а також відстань до пристрою. Коли ми розмовляємо телефоном потужність випромінювання смартфона також становить від 4 до 7 мкВт/см2.
Тобто використання бездротових навушників можна вважати однією безперервною розмовою мобільним телефоном
Яку потужність РЧ передають Bluetooth-навушники (відео: YouTube)
Нагадаємо, в Україну завезли небезпечні горіхи, які викликають рак.
Ми також писали про те, що лікарі з'ясували, коли вживання гречки буває шкідливим.