Хліб виключають з раціону при більшості дієт, через те, що в ньому є вуглеводи та міститься крохмаль. Однак медики вважають, що хліб можна і потрібно їсти навіть при схудненні.
Які основні 5 міфів про хліб спростували фахівці, розповіли в матеріалі Womfire.
Це популярна помилка, але не має нічого спільного з реальністю. Хліб - така ж їжа, як і будь-яка інша, помірно калорійна і з великою кількістю вуглеводів. Повніють не від хліба, а від надлишку калорій. Якщо виключити хліб, але при цьому переїдати, то ніяка дієта не допоможе. Якщо ви дотримуєтеся здорового раціону, то виключно від хліба або шматочка піци ви точно не потовстішаєте.
Хліб складається з солі, води та борошна + закваска або дріжджі. Якщо це закваска, то це борошно і вода. Яйця, масло і молоко є тільки в здобному тесті та солодкій випічці.
Житній хліб не буде розпрямлятися, оскільки в ньому немає глютену. Інші види хліба також можуть не мати такої особливості через якість борошна або способу закваски.
Пекарі можуть отримати будь-яку структуру м'якушки - все залежить від їх бажання. Можуть бути дрібні бульбашки або великі – це все буде нормою, а часом навіть – фантазією виробника.
М'якуш хліба повинен бути соковитим, але при цьому не липнути до ножа або зубів. Якщо він прилипає - то значить хліб поганої якості.
Людям від 19 до 50 років рекомендується вживати шість порцій злакових в день. Одна порція злакових - це одна скибочка хліба, половина булочки або пів чашки варених зерен (макарони, рис, кіноа), чверть склянки мюслі або дві третини склянки пластівців.
Оптимально - 2 шматочки хліба в день, решта – у вигляді каш або пластівців. Хліб з цільного зерна містить більше клітковини та вітамінів. У білому хлібі поживних речовин набагато менше.
Хліб їсти потрібно тільки охолоджений, оскільки крохмаль тільки в такому вигляді набуває особливої структури та резистентність. Такий хліб перетравлюється довше. Найкориснішим є хліб, який полежав близько доби та злегка підсох.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Поплавський розкрив головний секрет довголіття.
А також розповідали про те, що фахівці назвали головну проблему магазинного хліба.