Дині і кавуни в Києві: як купити гарні і не отруїтися
Не варто забувати, що неякісні фрукти можуть викликати сильне отруєння
Серпень і початок осені - традиційний час для того, щоб ласувати соковитими динями і кавунами, яких зазвичай у цей час на ринках і в магазинах дуже багато. Не варто забувати, що можна потрапити на неякісний продукт, який викличе сильне отруєння.
Про те, що в баштанних багато нітратів, ні для кого не секрет. Але не всі знають, що якщо ви просите продавця надрізати плід, щоб спробувати його, ви сильно ризикуєте. Дині і кавуни доставляються до Києва не в стерильних умовах і проходять не через одні руки. Спробувавши такий фрукт можна "підчепити" цілий букет захворювань, від кишкової палички до дизентерії, повідомляє "Інформатор".
Ознаки отруєння:
- Діарея
- Нудота
- Втома
- Блювання
- Мігрень
- Лихоманка
- Ломота в суглобах
Якщо ви відчули симптоми, негайно звертайтеся до лікаря. До приїзду медика прийміть активоване вугілля. Якщо нездужання не дуже важке - не варто відкладати візит до сімейного педіатра, ризикуєте заробити ускладнення. Для дітей отруєння нітратами особливо небезпечно.
Ілюстративне фото (pixabay.com)
Де не можна купувати дині і кавуни:
- ніколи не купуйте баштанні в наметах, які стоять вздовж трас, поруч з бензоколонками, на стихійних ринках. Кавун дуже швидко вбирає в себе свинець.
- не купуйте у продавців, у яких ягоди купами валяються прямо на землі. По-перше, це елементарне недотримання санітарно-епідеміологічних норм. По-друге, ви не знаєте, що лежало на землі до них.
- ніколи не купуйте вже нарізані кавуни і дині, адже патогенні мікроорганізми проникають в кавун, розвиваються там і призводять до виникнення харчових отруєнь та гострих кишкових захворювань.
- купуйте баштанні тільки на об'єктах організованої торгівлі, при наявності документів, що засвідчують якість та безпеку продукції.
- перш ніж подати кавун на стіл, добре його помийте.
Як ми раніше повідомляли, Уляна Супрун порекомендувала українцям не переводити свіжі фрукти на варення і запропонувала інші, альтернативні способи збереження на зиму.
Читайте також, Що вживати у спеку: дієтолог склала перелік продуктів.