В містечку Гуляйполе (Криничанський район, Дніпропетровська область) місцеві жителі скаржаться, що влада не виділяє грошей на реконструкцію історичної пам'ятки - комплексу споруд кінного заводу, який останні 20 років знаходиться в аварійному стані.
Про це йдеться в сюжеті Dnipro.TV.
За словами старости селища Світлани Краснової, обласне управління культури, національностей та релігії, не вживає заходів багато років, в той час, як кінний манеж перетворився на смітник - його дах розібрали і він може впасти в будь-який момент, а стіни по цеглині розтягують місцеві.
"Люди писали в різні установи, зокрема в облраду і народному депутату Валентину Дидичу для того, щоб привернути увагу до наших будівель, щоб виділили кошти. Вони були історичними пам'ятками обласного значення, але нажаль коштів нам ніхто не давав", - розповідає староста.
Гуляйпільський манеж було побудовано сотні років тому, саме тут тренували і вирощували відомих Орловських рисаків, зазначає краєзнавець Микола Чабан.
Крім того, за його словами, Гуляйполе - селище, де поєднана козацька історія, імперська і СРСР. Комплекс споруд кінного стадіону цікавий і для туристів, і для нащадків. Однак, аварійний стан будівель вражає - через кілька років їх може не стати, підкреслює краєзнавець.
"Ми підписали листа до обласної влади, але ніякої реакції не отримали. У нас є місця в області, пов'язані з Олександром Полем і вони всі якісь приречені. Це стиль безпам'ятства", - додав Чабан.
Як відомо, закон про охорону культурної спадщини в Україні є з 2000 року, але він не працює через відсутність механізму реалізації його на практиці.
Також провалена програма паспортизації пам'яток, яка повинна була завершитися ще у 2010 році.
Нагадаємо, раніше РБК-Україна писало, що в Україні планують за три роки відреставрувати близько 150 об'єктів історичної і культурної спадщини. Міністр культури України Олександр Ткаченко назвав кілька таких об'єктів.