Мед не рекомендують вживати деяким людям
Дієтолог розповіла, кому краще відмовитися від улюблених багатьма українцями ласощів - меду. Річ у тому, що він має дуже високий глікемічний індекс (ГІ). Через що після вживання меду може різко підвищитися цукор в крові.
Така небезпечна властивість меду може нашкодити підшлунковій залозі й фігурі, якщо зловживати ласощами. Дієтолог Ольга Деккер в Instagram каже, шкоду може заподіяти понад три столових ложок на добу.
Нерідко люди, які прагнуть схуднути, думають, що мед набагато корисніше цукру, і замінюють продукти. Але якщо зловживати медом, вагу ви не тільки не скинете, але і ризикуєте її набрати.
"Глікемічний індекс меду - 60 одиниць. Це означає, що солодкий продукт різко підвищує рівень глюкози в крові, примушуючи підшлункову залозу виробляти велику кількість гормону інсуліну, що заважає ефективно скидати вагу", - говорить фахівець.
Крім цього у меді міститься висока кількість калорій. На 100 грамів - 304 ккал, а в одній столовій ложці - 64.
Дітям менше року мед абсолютно протипоказаний. Річ у тому, що в продукті можуть бути спори збудника ботулізму. А організм малюка може не впоратися з ними.
Дієтолог додала, що в гарячі напої мед класти не можна. При температурі вище 60 градусів продукт не тільки втратить корисні властивості, але в ньому можуть формуватися шкідливі для організму сполуки.
Раніше дієтологи назвали найкорисніший сніданок, який наситить і допоможе схуднути.
Вчені також розповіли про кількість алкоголю, яка допоможе в роботі мозку.