День кіно 2018 в Україні відзначається 8 вересня
Щорічно в другу суботу вересня святкується День українського кіно. Styler пропонує цікаві факти з історії національного кінематографа, а також добірку найвідоміших українських фільмів.
Демонстрація фільмів на території України почалася в 1896 році, коли харківський фотограф Альфед Федецький влаштував показ своїх знятих кінохронік у міському оперному театрі.
Одним з перших фільмів національного виробництва вважається німа стрічка "Запорізька Січ" 1911 року. На початку ХХ століття в кінотеатрах показували екранізації вистав, серед яких "Наталка Полтавка", "Богдан Хмельницький", "Наймичка".
У 20-х роках минулого століття почали свою роботу Одеська та Ялтинська кіностудія, а також Кінофабрика в Києві (в майбутньому Кіностудія ім. О. Довженка). Найбільш відомі українські фільми того періоду: "Боненосец Потьомкін", "Звенигора", "Земля".
За часів СРСР великий успіх мали такі фільми українського кінематографу, як "Весна на Зарічній вулиці", "За двома зайцями", "Тіні забутих предків", "Білий птах з чорною ознакою", "Захар Беркут".
Добірка фільмів сучасного українського кінематографа, які отримали престижні нагороди, позитивні оцінки критиків і завоювали популярність у глядачів.
Українська драма Олеся Саніна розповідає історію 10-ти річного хлопчика Пітера, який приїхав з Америки. Події відбуваються в 1932-1933 рр. Батька Пітера вбивають, і щоб вижити, йому доводиться стати поводирем сліпого українського кобзаря, колишнього командира роти УНР, Івана Кочерги. Одну з головних ролей в "Поводирі" зіграла Джамала. Її голос можна почути і в саундтреці фільму.
Трейлер фільму "Поводир" (YouTube / B & H Film Distribution Company)
Ще один фільм українського режисера Олеся Саніна - драма "Мамай". У центрі сюжету - легенди про знаменитого фольклорного персонажа. Сценарій був написаний на основі літературного твору "Дума про трьох братів азовських" і кримсько-татарського епосу "Пісня Дервиша про трьох доблесних мамлюків" про втечу трьох славних козаків з татарського полону. Ролі у фільмі виконали Андрій Білоус, Олесь Санін, Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Романюк, Вікторія Спесивцева та ін.
Трейлер фільму "Мамай" (YouTube / Oles Sanin)
Історична драма про українську жінку-снайпера за часів Другої світової війні була знята на основі біографії Людмили Михайлівни Павліченко. У фільмі показані події 1937-1957 років. Молода студентка з перших днів війни іде добровольцем на фронт, де стає снайпером і знищує більше трьох сотень фашистів. У 1942 році Людмила відправляється до США, знайомиться з Елеонорою Рузвельт і вимовляє історичну промову в американському Конгресі, після якої відкривається Другий фронт. Саундтреком фільму стала пісня "Обійми" Океану Ельзи.
Трейлер фільму "Незламна" (YouTube / Незламна)
Видовищне українське фентезі "Сторожова застава" вийшло в 2017 році. Фільм знімали в мальовничих куточках українських Карпат, на Лисій горі в Києві, в Коростишівському кар'єрі. В основі сюжету - пригодницька книга Володимира Рутківського.
Головний герой фільму, школяр Вітя, через природний катаклізм потрапляє у часи Київської Русі, де знайомиться з билинними богатирями. Разом Альошею Поповичем, Іллею Муромцем і Добринею Микитовичем Вітя опиниться в центрі неймовірних подій та візьме участь у безлічі битв.
Трейлер фільму "Сторожова застава" (YouTube / Сторожова застава)
Фільм українського режисера Михайла Слабошпицького був удостоєний премії "Ніка" в 2015 році, отримав три нагороди "Тижня критики" Каннського фестивалю в 2014 році, премії кінофестівалів у Бельгії, Латвії, Мілані, Лос-Анджелесі.
Трейлер фільму "Плем'я" (YouTube / Alexandr Zabolockii)
"Плем'я" - це драматична історія про вихованців інтернату для глухонімих дітей, історія першого кохання глухого Сергія до дівчини Ані і його відносинах з однокласниками.
Фільм знятий на мові жестів без субтитрів. Усі ролі в картині виконали непрофесійні актори.
Нові українські фільми (відео: STYLER.rbc.ua)