День Києва завжди відзначається в останню неділю травня, в цьому році воно випало на 29 травня. Нашому місту в цю дату виповнилося 1540 років.
Через військове вторгнення Росії в Україну цього разу в столиці не буде пишних святкувань, програма дуже скромна.
У матеріалі Styler читайте, як Київ відзначає свій день народження під час війни, і як це було 30 років тому.
Влада Києва просить людей не ігнорувати сирени, що сповіщають повітряну тривогу.
Що чекає дітей
Для дітей заходи підготовлені переважно в онлайн форматі.
Для дорослих також не передбачені масштабні масові заходи, але кияни та гості міста можуть відвідати пішохідні екскурсії, виставки та концертні виступи.
Неділя 29 травня
12:00 – 13:00 виступи аматорських художніх колективів за організаційної підтримки Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень – парк ім. Т. Шевченка.
15:00 – 16:00 Виступ Київського муніципального духового оркестру – майданчик біля арки "свободи українського народу" в Центральному парку культури і відпочинку м.Києва.
16:00 Концерт на балконі театру - Київський академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва (вул.Межигірська, 2).
17:00 Концерт - Київський національний академічний театр оперети (вул.Велика Васильківська, 53).
14:00 патріотичний майстер-клас – Музей видатних діячів української культури (музей Миколи Лисенка, вул.Саксаганського, 97).
11:00 Пішохідна екскурсія "Золотоворітський квартал". Маршрут від метро "Золоті ворота".
12:00 Екскурсія "Київ Незламний". Маршрут: ст.м. "Дорогожичі" – Бабин Яр – Телевізійна вежа – Лук'янівське Військове кладовище – Київський телецентр – ДАХК "Артем" – ст. М. "Лук'янівська".
28.05-29.05 фінальний етап Четвертого міжнародного пісенного конкурсу мовами країн Європейського Союзу для дітей та юнацтва "Formidable". Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень.
Щотижня онлайн вікторина з історії Києва (Instagram). Музейно-виставковий центр"Музей історії міста Києва".
23.05 - 20.06 Міський конкурс дитячого малюнка "Київ і кияни очима дітей" під гаслом "Київ – історія міста в символах". Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей М. Києва (просп.Перемоги, 25-А).
Свято вперше відзначили в 1982 році. Формально цього року Дня Києва ще не існувало. Травневі урочистості були присвячені 1500-річчю міста і планувалися як одинична подія.
З 1984-го року зародилася традиція проведення вернісажів на Андріївському узвозі. На довгі роки ця вулиця стала основною для народних гулянь в останні вихідні травня.
День Києва 1984, Андріївський узвіз
З 1987 року День Києва став постійним офіційним святом. З ініціативою відзначати День Києва щорічно в останні вихідні травня виступив журналіст В'ячеслав Лашук.
Зазначимо, що сьогодні в Києві не так людно, як у довоєнний час.
У 1995 році тодішній голова Київради Леонід Косаковський у День Києва вперше представив офіційні прапор і герб Києва. 27 травня міський прапор урочисто підняли на щоглі перед фасадом будівлі міської ради.
А в 1996 році на Михайлівській площі відкрили пам'ятник княгині Ользі, відновлений після руйнування в 1919 році.
Як ми раніше писали, Київська область знаходиться під загрозою, проте на кордоні все спокійно.
Читайте також, де в останній травневий вихідний пройдуть дощі з грозами.