Чим відрізняється режим надзвичайної ситуації та надзвичайного стану - в матеріалі Styler
Коронавірус продовжує поширюватися по країні та вже кілька областей оголосили про введення надзвичайної ситуації. Влада країни не виключають введення режиму надзвичайного стану. Ніж такий режим відрізняється від НС і які це може мати наслідки для українців – у матеріалі Styler.
Варто відзначити, що на під'їздах до столиці вже чергує броньована техніка, а це означає, що Київ можуть закрити на в'їзд-виїзд в будь-який момент На цей момент пости мають профілактичний характер. Там цілодобово чергують поліцейські та Нацгвардія. Головна мета – контроль карантинних заходів для громадян, які їдуть в столицю і проведення температурного скринінгу. Якщо буде зафіксована підвищена температура, то в'їзд-виїзд обмежується, а пацієнта відправлять в медичний заклад.
Режим надзвичайної ситуації вводиться строком на 30 днів. З обмежень – дотримання карантинного режиму, мобілізація ресурсів, зупинка міського транспорту, закриття торгових і розважальних центрів, заборона на мітинги, робота ДСНС з дезінфекції. Не працюють загальноосвітні установи, місцевих жителів просять залишатися вдома і працювати дистанційно.
Магазини з харчовими продуктами, аптеки, банки, відділення пошти, АЗС, ритуальні послуги – працюють, але в режимі НС їм можуть змінити режим роботи.
Режим надзвичайної ситуації - це режим максимальної готовності області до небезпеки та координація дій усіх підрозділів. Такий режим може вводити кожна область окремо, на будь-який термін.
Режим надзвичайного стану – це особливий режим, який регулюється Конституцією України та Законом про правовий режим НП. Вводиться на термін від 30 днів. Для введення такого режиму потрібно зібрати РНБО, підписати документ про режим у президента і проголосувати його у Верховній Раді. У документі має бути зазначено: причини, терміни, заходи, права і свободи, спеціальні органи влади, військове командування, місцеве самоврядування.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що зміниться для мешканців Києва при введенні режиму надзвичайної ситуації.