ua en ru

У Чорнобилі показали на яскравих фото заблукалого морського птаха-пірнальщика

У Чорнобилі показали на яскравих фото заблукалого морського птаха-пірнальщика У Чорнобилі показали морського птаха (колаж: РБК-Уркаина)

В Чорнобильському заповіднику можна зустріти навіть морського птаха

У Чорнобильському заповіднику показали птаха, який частіше мешкає на морських узбережжях - великого баклана. Цей великий представник пернатих є вправним рибалкою, який пірнає за здобиччю.

Фото птаха-рибалки опублікували в Facebook Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

"Баклан в роздумах. Летіти, не летіти? Пірнати, не пірнати? Ловити, не ловити? Ховатися, не ховатися? Понеділок такий - багатозадачний. Зрештою, птах вибере, що для нього найважливіше і життєво необхідне в конкретний момент", - підписані кадри.

У Чорнобилі показали на яскравих фото заблукалого морського птаха-пірнальщика

Баклан у Чорнобильському заповіднику (фото: facebook.com/zapovidnyk2018)

Цікаво, що таке місце проживання великого баклана - далеко від моря - в останні десятиліття стало більш звичним. Птаха тепер можна зустріти як на морі, так і на річках та озерах. Для нього важливо лише, щоб водойми були досить багаті рибою, зручні для полювання, відповідали необхідним умовам безпеки і підходили для гніздування.

Але є й проблема, яку створюють мимоволі баклани. З початку 1980-х років чисельність гніздових популяцій виду збільшилася майже у всіх країнах Європи, що призвело до його інтенсивної територіальної експансії.

Справа в тому, що в їхніх екскрементах багато фосфору, тому птахи можуть буквально спалити листя на деревах, яке облюбувала зграя. Наприклад, в Одеському національному парку є навіть "мертвий ліс", що утворився через птахів. Тепер його показують туристам.

У Чорнобилі показали на яскравих фото заблукалого морського птаха-пірнальщика

Мертвий ліс під Одесою, літо 2020 (фото: mayak.org.ua)

Орнітологи б'ють на сполох. Адже відстріл бакланів заборонено законом, але ці птахи буквально знищують все живе там, де живуть. Один баклан з'їдає до трьох кілограмів риби в день, через що водойми залишають інші птахи. А місця, де живуть баклани, буквально перетворюються на пустелю.

Раніше у Чорнобильському заповіднику також показали рідкісного птаха, який може ковтати змію цілком. Причому тут живе всього від 4 до 6 пар цих великих хижаків.

Також ми писали, що діти в Одеській області виловили екзотичну рибу, яка живе лише на Амазонці. Причому одна така особина коштує близько 2 тисяч гривень.