Природа в Чорнобильському заповіднику відновлюється після масштабних пожеж
Чорнобильська зона відчуження повертається до життя після пожеж, які палахкотіли там більше як місяць. Підпали трави й суха погода завдали тяжкої шкоди Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику, його унікальній флорі та фауні.
Але життя завжди бере гору, і багатостраждальна природа Чорнобиля продовжує своє весняне відродження. На Facebook-сторінці заповідника показують яскраві фото і розповідають про мешканців, які пережили лихо. Одні з них - мурахи, що вижили й почали відбудовувати мурашник.
"Врятуватися під час лісових пожеж простіше за все тим тваринам, які літають, бігають або стрибають. Навіть у тих, хто повзає, є шанс вижити. А ось невідворотна, здавалося, загибель чекає на тих, хто не може, з різних причин, далеко рухатися. Наприклад, мурашки, які хоч і можуть досить швидко бігати, але мурашник - найміцніший для них якір", - підписали знімок працівники заповідника.
По мурашнику, що на фото, пройшлася інтенсивна низова пожежа. Вогонь зруйнував частину гніздової камери комах. Але мурашкам вдалося вижити, й тепер вони відбудовують свій дім.
Мурахи в Чорнобильському заповіднику відбудовують дім (фото: facebook.com/zapovidnyk2018 Денис Вишневський)
Раніше на сайті заповідника також публікували знімки заповідника, зроблені з висоти пташиного польоту. На фото пошкодження від пожеж вже не так помітні, адже вся земля покрилася свіжою травою.
"Перший етап відновлення природного середовища після пожежі - відростання трав'янистого покриву. Як і прогнозували фахівці, він відновився через місяць. На фото: село Розсоха, яке пожежа знищила повністю", - підписаний знімок.
Природа Чорнобиля відновлюється після пожеж (фото: facebook.com/zapovidnyk2018
Зазначимо, що після пожеж навесні 2020 в Чорнобильській зоні почали пілотний проєкт по випробуванню обладнання для раннього виявлення пожеж на великих територіях.