26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській АЕС, яка стала катастрофою не тільки для України, а й для сусідніх країн. Цього року виповнюється 35 років, як стався вибух на атомній електростанції.
У нашому матеріалі нижче дивіться, як виглядала Чорнобильська АЕС після вибуху реактора, і як вона виглядає в наші дні.
Вночі 35 років тому на Чорнобильській АЕС прогриміло два великих вибухи. У першому повідомленні радянських ЗМІ аварію назвали нещасним випадком. Тоді мало хто знав, що на станції сталася ядерна катастрофа.
Тієї ночі був запланований плановий ремонт на четвертому енергоблоці. О 1:23 працівники станції зрозуміли, що щось пішло не так, але було вже занадто пізно. Вибухова хвиля буквально стерла з лиця землі реактор.
Вогонь охопив кілька будівель АЕС. У навколишнє середовище потрапила колосальна кількість радіоактивних речовин. Наслідки та пожежу без зупинки ліквідували позмінно. Достовірної причини аварії немає, але багато хто вважає, що винні співробітники АЕС, які багаторазово порушили правила експлуатації реактора.
Зараз можна відвідати територію можна по легальних турах в зону Відчуження. Однак не всі місця відкриті для екскурсії і вважаються безпечними.
Чорнобиль в наші дні виглядає так (фото: Віталій Носач, РБК-Україна)
Як ми писали раніше, РЛС "Дуга" в Чорнобилі внесли до реєстру пам'яток України.