Брудні рушники можуть містити величезну різноманітність мікробів, пов'язаних з інфекційними захворюваннями.
Вологість у ванній робить їх живильним середовищем для бактерій, тому занадто довге перебування рушників в таких умовах може становити небезпеку для здоров'я.
Як часто потрібно прати ваші рушники розповіли у виданні Express.
Дослідження показали, що банні рушники піддаються впливу великої кількості хвороботворних бактерій, таких як кишкова паличка (E. coli) і сальмонела.
Деякі з цих штамів бактерій можуть викликати діарею або інфекції кровотоку. Однак прання рушників у ванній кімнаті певну кількість разів на тиждень може запобігти зараженню цими серйозними бактеріями.
У той час як більшість інфекцій кишкової палички протікають в легкій формі та не призводять до серйозних проблем зі здоров'ям, деякі штами можуть викликати небезпечні для життя ускладнення.
Ускладнення, пов'язані з бактеріями, включають гемолітико-уремічний синдром, який, як відомо, призводить до ниркової недостатності та смерті.
Гемолітико-уремічний синдром виникає, коли еритроцити руйнуються і блокують фільтруючу систему нирок.
Кілька досліджень показали, що на рушниках може бути більше мікробів, ніж у туалеті, де на квадратний дюйм припадає приблизно 295 бактерій.
Пам'ятайте, що вологі рушники - це живильне середовище для бактерій, дріжджів, цвілі і вірусів.
"Брудний рушник може викликати грибок нігтів, свербіж шкіри, бородавки. Щоб уникнути цього, міняйте або періть рушник не рідше одного разу на тиждень і стежте за тим, щоб він висихав між використаннями", - повідомляють експерти.
Повісьте його і розкладіть на вішалці для рушників, а не на гачку, щоб він швидше висох.
Частіше періть рушники, коли ви хворі. Влітку теж варто подбати про більш часте їх прання.
Читайте також, чому досвідчені господині ніколи не використовують режим швидкого прання.
Раніше експерти розповідали, для чого в пральну машинку потрібно додавати сіль.