Яблучний Спас 2021 ми відсвяткуємо вже 19 серпня. За православним календарем в цей день відзначається Преображення Господнє - велике двунадесяте свято. Звичайно ж головним символом цього дня є яблука - їх несуть до церкви на освячення, печуть з них пироги, інші страви, щоб пригостити рідних і близьких.
Що можна і не можна робити в свято, що потрібно освятити в храмі, важливі традиції і прикмети - читайте нижче в нашому матеріалі.
Оскільки на свято заборонено важко працювати, до Спаса потрібно обов'язково навести порядок в домівці. Вважається, якщо зустріти цей день в бардаку - невдачі будуть переслідувати цілий рік.
19 серпня потрібно обов'язково скуштувати освячене яблуко. Вважається, що до свята яблука їсти не можна.
Крім яблук на освячення можна приносити інші фрукти і овочі з нового врожаю, а також мед.
Прийнято вважати, що який смак буде у першого яблука, таким буде ваше майбутнє. Кисле - готуйтеся до труднощів, солодке - до радощів.
Загадайте бажання перед тим, як відкусити освячене яблуко, воно обов'язково збудеться. Важливо, щоб бажання було добрим і світлим. Загадаєте негатив і шкоду кому-небудь - це повернеться до вас бумерангом.
Для тих, хто дотримується Успенського посту (14-27 серпня), в цей день є винятки. Можна поїсти рибу і випити трохи червоного вина.
А ось випічку з яблуками готують на пісному тісті (без тваринних жирів, тільки рослинні).
З дозволених продуктів на Успенський піст виділяють такі: овочі, фрукти, мед, горіхи, гриби, крупи, хліб.
Виконувати будь-яку роботу по дому крім приготування їжі та збору врожаю.
Шити, в'язати, займатися прибиранням, будівельними роботами.
Вбивати комах - навіть тих, що вважаються шкідниками.
Таїти в собі образу, конфліктувати, з'ясовувати стосунки і ображати людей.
Їсти яблука на самоті - в іншому випадку на вас поваляться нещастя. Розділіть урожай з рідними, знайомими, роздайте яблучні пироги нужденним.
Раніше ми писали про всі три Спаси, які українці традиційно святкують у серпні.