Банки тепер не матимуть права відбирати без суду житло навіть у найбільш "проблемних" боржників
Тепер в Україні банки не будуть мати права відбирати в українців житло без відповідної постанови суду. Це стало хорошою новиною для тих, хто має "проблемні" кредити в банках.
Так, стало відомо, що банкам остаточно заборонили застосовувати виконавчий напис нотаріуса, і тільки на підставі нього, не маючи судового рішення, стягувати нерухомість по проблемних кредитах, які довго не виплачують.
Про це повідомляється у висновку Великої палати Верховного суду по справі №11-174ас18. Як відомо, раніше фінансисти могли користуватися виконавчим написом для двох типів кредитів – іпотечних кредитів, а також кредитів, які не були оформлені нотаріально.
Раніше це дозволялося постановою Кабінету Міністрів №662, яку затвердили у 2014-му році. Але цю постанову було визнано незаконною ще кілька років тому відразу трьома рішеннями, а не одним. Що допомогло вирішити це питання?
Зокрема, постанову визнали незаконним рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 4 березня 2015-го року, рішенням Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017-го року, а також Вищого адміністративного суду від 1 листопада 2017-го року.
До речі, останнє рішення видали за апеляцією державного Приватбанку. Хоча юристи цього банку і мали знати все про незаконність виконавчого напису з 2017-го року, але все одно й далі з ним працювали. Як відомо, часто деякі фахівці трактують подібні нововведення по-своєму. Наприклад, не на користь клієнта, а на користь самого банку, який зацікавлений у фінансових надходженнях.
У цих цілях, щоб у Привату і всіх інших банків в подальшому не з'являлося сумнівів і різних трактувань рішення у Верховному суді уточнили, що виконавчий напис за постановою Кабміну №662 є незаконним.
Нагадаємо, раніше юрист дав поради про те, що робити при суттєву затримку зарплати на вашому місці роботи.
Крім того, українцям приготували неприємний сюрприз, який стосується комунальних платежів і тарифів на комуналку.