Астрономи зловили в космосі дивний радіосигнал і назвали його джерело
Астрономи зафіксували в Чумацькому Шляху загадковий радіосплеск
Астрономам нарешті вдалося визначити джерело потужного сигналу з космосу. Причому цей радіосплеск ("fast radio burst", або FRB) зафіксували в межах нашої Галактики Чумацький Шлях.
Дослідники говорять, що об'єкти, які видають FRB, можуть випромінювати в 100 млн разів більше енергії, ніж Сонце. Про це йдеться на сайті Nature.com.
За даними дослідників, джерелом останнього спійманого радіосплеску стала нейтронна зірка (магнетар) SGR 1935+2154. Випромінювання може генеруватися всередині магнітосфери об'єкта.
Ці FRB являють собою короткі й потужні радіоімпульси позаземної природи. Їх виникнення до цього пов'язували як з нейтронними зірками, так і з бліцарами і розпадом аксіонних міні-кластерів.
Але у квітні 2020-го в Чумацькому Шляху зловили радіосплеск FRB 200428. Його джерело імовірно знаходиться на відстані 30 тисяч світлових років від Сонця. Сигнал складався з двох сплесків тривалістю 0,58 і 0,33 мілісекунди з інтервалом в 28,91 мілісекунди.
Радіосплеск від магнетара (фото: nature.com)
Тобто, вченим вперше вдалося довести, що саме магнетари є джерелами FRB. Тепер фахівцям належить відновити точний процес виникнення цих явищ.
Відзначимо, що раніше дослідникам вже вдавалося зловити в космосі загадковий радіосигнал. Причому він повторювався з певною періодичністю. Астрономи також з'ясували його джерело.
Також ми писали, що вченим вдалося зробити неймовірне відкриття - мандрівну планету, яка всупереч законам гравітації, вільно переміщається в космосі.