4 червня православні віруючі відзначають свято Василісків день і шанують пам'ять святого мученика Василіска Команського.
Про всі прикмети і заборони цього дня - читайте в матеріалі Styler.
Святий народився в III столітті в Каппадокії, сучасної Туреччини. За часів гонінь на християн його заарештували в місті Комани. В ув'язненні йому з'явився Бог і повідав про свою підтримку в майбутніх випробуваннях. Василіск упросив стражників відпустити його додому попрощатися з сім'єю. Воїни пішли йому назустріч, але потім знову схопили.
Вони взули йому залізні чоботи з вбитими всередину цвяхами і вирушили назад. По дорозі зробили привал, прикували нещасного під палючим сонцем до сухого дерева. Коли Василіск знеміг від спраги, почався землетрус, який відкрив в скелі поруч з ним джерело. Після цього мученику відсікли голову.
У це народне свято не заведено працювати на землі, інакше виросте лише бур'ян, полин та волошки. Тому його присвячують клопотам по дому. Також в цей день дівчата ворожать по віночках, сплетеним з березових прутиків. Вони кидають їх у річку і дивляться: якщо вони не тонуть – удача не за горами. За народними повір'ями, якщо вітер дме з півночі, найближчими днями не буде опадів.
А ось головні прикмети цієї дати
До речі, якщо людина народилася в день 4 червня, то її покровителем, за прикметами, є граб. Кельтські жерці говорили, що така людина є дисциплінованою, доброзичливою, сумлінною, намагається проявляти ініціативу тільки в тих випадках, коли це, дійсно, виправдовує очікування.
Раніше ми писали, коли в Україні відзначається Трійця, і чи буде додатковий вихідний, так як свято державне.
До речі, в Україні з'явиться День державності, розповімо, коли його відзначатимуть.