Початком дачного і городнього сезону вважається аж ніяк не весна, а середина зими, коли деякі рослини з довгим терміном вегетації висіваються в ящики на підвіконня або опалювальні теплиці.
Дивіться нижче в нашому матеріалі Styler, які 16 рослин можна посадити вже зараз. Про це пише Dom-v-sadu.
Фото: Еустома (pixabay.com)
Болгарський перець (середньостиглі та пізні сорти). Їх слід спочатку протравити, а потім проростити або хоча б замочити. Загальні ємності для розсади не повинні бути вище 5 см. А після появи двох справжніх листків пікірувати перці в уже більш глибокі горщики.
Томат. З метою отримання раннього врожаю їх можна садити в січні на розсаду. Тоді до моменту пересадки в дачну теплицю на розсаді вже будуть бутони і квітки.
Баклажан. Розсада баклажан також, як перці з помідорами повинна бути добре розвиненою вже до травня.
Селера. Її період вегетації досягає 160 днів. Виростити без розсади в умовах нашого клімату не вдасться.
Цибуля порей і чорнушка. Про цю культуру доведеться згадати, якщо є бажання отримати урожай ріпчастої за один рік.
Білокачанна і цвітна капуста. Йдеться про пізні сорти капусти. Ранні можна буде посіяти дещо пізніше.
Особливо варто посіяти в січні ремонтантні сорти полуниці і суниці (родить кілька разів на рік). При посіві в січні можна розраховувати на те, що в липні-серпні з неї вдасться зняти перший урожай.
Щоб виростити вдома розсаду полуниці, насіння потрібно замочити, а потім злегка просушити. Потім на підготовлений ґрунт, який складається з суміші універсального ґрунту з піском у відношенні 1 до 1, рівномірно посипати насіння.
Тара для розсади не повинна бути глибокою - максимальна висота стінок - 3 см. Перші тижні розвитку розсади контейнер потрібно накрити склом або плівкою.
Місткість слід поставити максимально близько до радіатора опалення (для проростання потрібно 25 градусів тепла). Через п'ять днів більша частина насіння повинна прорости. Через 14 днів з'являться перші справжні листочки.
Цей період не вимагає додаткового освітлення. Досить поставити розсаду на підвіконня. Вдень скло можна знімати, але на ніч знову класти.
Коли настане березень полуницю потрібно пікірувати - розсадити в окремі контейнери, висота яких буде не більше 5 см. У цей період настає час, коли рослинам потрібне хороше освітлення.
В кінці квітня культуру можна буде знову пересадити в більш глибокі стаканчики. Особливо, якщо в травні очікується прохолодна погода. Пересаджують полуницю (суницю) на грядки в травні, і перший час на ніч накривають плівкою.
Раніше ми писали, які кімнатні рослини принесуть в дім любов, благополуччя і сімейне щастя.
Також експерти розповіли, чому в домі не можна тримати кімнатний плющ.