11 квітня 2018 року - які державні, релігійні та народні свята відзначаються сьогодні в Україні і в світі, які значимі історичні події відбулися в цей день, - розповість Styler
Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів був встановлений на честь події, що сталася 11 квітня 1945 року. В той день в'язні найбільшого табору смерті у фашистській Німеччині підняли збройне повстання. Концтабір Бухенвальд налічував 66 філій, в ньому було знищено 56 тис. осіб. Над ув'язненими проводили медичні досліди, до них застосовували тортури, експлуатували на підприємствах промисловості. Квітневим днем 1945 року в'язням Бухенвальда вдалося відбити табірні території і утримувати їх до приходу американських військ.
Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона відзначається з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно 11 квітня, в день народження лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше описав недугу. Ця дата була встановлена для підвищення інформованості людей про захворювання опорно-рухової системи, причини його виникнення та наслідки.
З давніх-давен 11 квітня в народі відзначали Берещення. Свято на честь улюбленого дерева слов'ян - берези.
У цей день вирушали в березові гаї, щоб перевірити, чи не почався рух соку в деревах. Березовий сік використовували для приготування цілющих відварів, готували смачні напої з додаванням меду і приправ.
Сьогодні свій день ангела святкують Іван, Кирило, Пилип, Михайло, Марк.
У 1932 році механік рудоуправління в Луганській області, А. Бахмутський, винайшов перший в світі вугільний комбайн, який вирубував, відбивав і навалював вугільну породу в забої.
У 1944 році місто Керч було повністю звільнене від німецько-фашистських окупантів.
У 2008 році вперше в історії сучасної України було визначено 100 великих українців. Проект був реалізований в рамках телеформату з ток-шоу і голосуванням. В першу десятку великих українців потрапили Ярослав Мудрий, Микола Амосов, Степан Бандера, Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Валерій Лобановський, В'ячеслав Чорновіл, Григорій Сковорода, Леся Українка, Іван Франко.
Найбільш незвичайні фестивалі (video.rbc.ua)