#Здоровемісто: Супрун розповіла, як спорт змінює міста
Супрун поділилася з українцями новою ініціативою
Уляна Супрун розповіла про важливість здорового способу життя і навела приклад розумного використання міського простору для занять спортом. В.о. голови МОЗ України на своїй сторінці в Facebook анонсувала нову рубрику, присвяченій урбаністичним змінам та потребам мешканців міст.
Вона зазначила, що МОЗ здійснює трансформацію системи охорони здоров'я, щоб українці могли вчасно отримати якісну медичну допомогу, мали щеплення від небезпечних хвороб і були обізнані в питаннях здоров'я.
"Від цього безпосередньо залежить якість та тривалість життя кожного з нас. Не менш важливо, щоб українці могли вести здоровий спосіб життя та займатися спортом. Чудово, коли в місті є відповідний простір та сприятлива для цього атмосфера — відкриті стадіони, чисті парки, бігові доріжки та зелений простір навколо. Саме так виглядає #здоровемісто", - написала Супрун.
Йдеться не тільки про фізичну активність і спорті, але і про якість води і повітря, і кількість дерев, транспорт і логістику та інклюзивність простору для кожного.
Ілюстративне фото (pixabay.com)
"Хороший приклад того, як спорт об’єднав та змінив місто — Нью-Йоркський марафон", - сказала Супрун.
Захід вперше провели в 1970 році, а кількість учасників забігу склало 127 осіб, при цьому фінішували - 55 (вони чотири рази пробігли навколо Центрального парку).
"У 1976 році марафонці пробіглися Нью-Йорком — через всі п’ять віддалених районів та п’ять мостів. Це стало справжнім святом спорту та різноманіття. Такі несхожі Мангеттен, Бруклін, Квінз, Бронкс і Стейтен разом вітали бігунів", - розповіла в.о. голови МОЗ.
Вона також зазначила, що на той момент біг заради задоволення і власного здоров'я був повністю новою ідеєю.
У 2018 році в марафоні в Нью-Йорку фінішували 52 тисяч учасників, встановивши новий рекорд. З моменту заснування марафон відміняли лише одного разу - в 2012 році, через наслідки урагану. Навіть після теракту 9/11 він відбувся - і став символом єдності та віри жителів Нью-Йорка.
Супрун розповіла, що на трасі Нью-Йоркського марафону встановлювалися неможливі рекорди - в 1976 Дік Траум став першою людиною, яка завершила марафонську дистанцію з протезом ноги; в 1986 році Боб Вілан, який втратив обидві ноги у В'єтнамі, першим подолав дистанцію на руках; 20-річний Даніель Романчук фінішував на візку, ставши наймолодшим чемпіоном в цій категорії.
Ілюстративне фото (pixabay)
Щорічно з нагоди забігу збираються мільйони доларів на благодійність. Сьогодні марафон у Нью-Йорку є найпопулярнішим забігом світу, тому кількість бажаючих взяти в ньому участь неухильно зростає. Маршрут марафону пролягає через усі райони міста - стартують на острові Стейтен-Айленд і пробігають мостом Верразано, який повністю перекривають для руху транспорту.
"В Україні також з часом стрімко зростає популярність бігу. Все більше людей розуміють, що бігати - це здорово. Забіги регулярно відбуваються у багатьох містах країни. Дуже хотілося б, щоб організатори таких заходів ставили собі за ціль не лише розвиток культури та спільноти бігу, але й об’єднання та перетворення своїх міст", - написала Супрун.
Також вона закликала користувачів мережі ділитися досвідом подібних заходів у своїх містах і пропонувати теми для наступних повідомлень, використовуючи хештег #здоровемісто.
Фото: facebook.com/ulanasuprun
Як повідомлялося раніше, нещодавно Уляна Супрун розвіяла поширені міфи про каву.
Також ми писали про те, що Супрун застерегла українців про небезпеку інсульту.
Нагадаємо, раніше Уляна Супрун "рознесла" блогерів, які пропагують здоровий спосіб життя. Вона вважає, що більшість таких "експертів" поширюють недостовірну інформацію, яка може зашкодити.