Багато сімей в Україні відзначають Старий Новий рік в ніч з 13 на 14 січня. Як в будь-яке свято, що прийшов з язичницьких часів, до наших днів дійшли численні обряди й прикмети. Сьогодні Старий Новий Рік являє собою симбіоз древніх, світських і церковних традицій.
Що можна і не бажано робити в старий Новий рік у своїй квартирі, щоб створити гарну атмосферу — читайте в матеріалі РБК-Україна Realty.
Згідно з календарною традицією, Різдво не може передувати Новому року, а перед Різдвом вірянам слід дотримуватися суворого посту. Так що ті, хто дотримується цих правил не можуть відзначати Новий рік з м'ясними та іншими святковими стравами. 13 січня в народі ще називають "Щедрим вечором". Це в першу чергу пов'язано із закінченням посту — стіл повинен бути рясним. Але подбати потрібно не тільки про стіл, а й житло.
Прибирати в квартирі в цей день не рекомендується — це слід зробити заздалегідь.
Згідно з давніми повір'ями першим в будинок повинен зайти чоловік — це принесе щастя на весь майбутній рік.
Щоб захистити будинок від усіх негараздів, необхідно 14 січня з трьома запаленими свічками обійти всі кімнати за годинниковою стрілкою.
Викидати щось з дому також не рекомендується. Вважається, що якщо винести сміття, то можна винести з дому щастя.
Якщо надіти темний, брудний або старий одяг на Старий Новий рік, то весь рік буде нещасливим.
Втім, будь-яке свято має залишатися святом і ніякі забобони не повинні заважати радості. Відзначайте, як подобається вам, навіть якщо це суперечить усталеним традиціям.
Раніше ми писали, які тренди 90-х повертаються в квартири українців.