Печерський район Києва: бізнес-центри, пам'ятки і дорога нерухомість

Печерський район Києва: бізнес-центри, пам'ятки і дорога нерухомість Фото: Печерський район стабільно лідирує за вартістю квадратного метра житла (Vgorode.ua)

Печерський район – найвідоміший й найпрестижніший у Києві. Нерухомість тут коштує дорожче, ніж у всіх інших частинах столиці – проте в пішій доступності знаходяться основні культурні пам'ятки, навчальні заклади, офіси та представництва. Тут розташовано понад 600 об'єктів культурної спадщини та безліч пам'яток архітектури, в тому числі містичний будинок з химерами, Маріїнський палац, Києво-Печерська лавра. На Печерську також безліч оригінальних закладів, елітних ресторанів і клубів. Тут сконцентроване ділове і розважальне життя міста, яке не вщухає ні вдень, ні вночі.

Чим живе Печерський район і чому за нерухомість тут готові переплачувати — читайте на РБК Україна Realty.

Історія Печерська

Історія Печерського району безпосередньо пов'язана з історією Києва. Саме тут розташувалися такі знакові місця, як Хрещатик, Липки, Києво-Печерська Лавра, Аскольдова Могила, Володимирська гірка, Лиса і чорна гори. До того ж саме тут, над Дніпром, біля урочища Угорське в 882 р. Олег убив київських князів Аскольда та Діра й став правителем Києва. У 1051 році ченці Антоній і Феодосій заснували в печерах поблизу Княжого села Берестового монастир — майбутню Києво-Печерську лавру. Від слова "печера" і пішла назва Печерськ.

При цьому Печерський – найменший з усіх столичних районів. Його площа всього 27 кв.км, майже 18% займають зелені зони, тут розмістилося 26 скверів і 7 парків. У районі живе 240 тис. осіб.

За всіма рейтингами сайтів з нерухомості, Печерський район стабільно і впевнено лідирує за вартістю квадратного метра житла.Костел Святого Миколая в Києві - історія та цікаві фактиФото: Костел Св. Миколая (Myukraine)

Однією з головних пам'яток Печерського району є костел Св.Миколая, побудований за проектом знаменитого архітектора Владислава Городецького. Костел служив не тільки за прямим призначенням, але й місцем проведення концертів органної музики. У вересні 2021 року тут сталася пожежа, зараз в будівлі ведеться реставрації — коли вона повернеться у звичайний режим роботи наразі невідомо.

Печерськ

Печерськ – історичний і діловий центр столиці. По сусідству з пам'ятками архітектури, галереями й парками тут знаходяться скляні офісні будівлі, бізнес-центри та дорогі бутіки всесвітньо відомих брендів.

До середини минулого століття Печерськ був військово-адміністративним центром Києва. У районі збереглася оборонна фортеця "Косий капонір", вежі й будівля Арсеналу, на території якого зараз знаходиться сучасний культурний центр "Мистецький Арсенал".

Респектабельний Печерськ – район бізнесменів і політиків. Центральне місце розташування, великий вибір елітного житла і комерційної нерухомості, ритм нічного і культурного життя Києва приваблюють забезпечених людей. Протягом дня в цьому мікрорайоні досить багатолюдно, до того ж це найбільш відвідуваний туристами район. Тут знаходяться основні визначні пам'ятки.

На бульварі Лесі Українки розташувалися кафе і ресторани, магазини, бутіки та банки. На початку бульвару знаходиться популярний ТРЦ Gulliver. У районі є кілька великих супермаркетів, Печерський ринок і найбільший в Європі винний супермаркет.

З Печерська легко потрапити в будь-який район міста. Тут знаходяться станції двох ліній метрополітену. Можна скористатися і наземним транспортом. Втім, до сусідніх центральних мікрорайонів можна дійти пішки. І це часто оптимальний варіант – в будні тут утворюються серйозні пробки. ЖК Tetris Hall (Тетрис Холл), Киев – Цены на квартиры в новостройке от  застройщика Кан Девелопмент  DOM.RIAФото: ЖК Tetris Hall (dom.ria)

На Печерську збереглися старовинні особняки з ліпниною, "сталінки", радянські багатоповерхівки й сучасні висотні будинки з просторими квартирами. Ціни на нерухомість – найвищі в Києві. Поміж популярних новобудов: ЖК Лейпцизька (ХК "Київміськбуд") — від 2000 дол./кв. м, МФК INTERGAL CITY ("Інтергалбуд") — 3000 дол./кв. м, ЖК Edeldorf Hills (Futura Hata) — 2700 дол./кв. м, ЖК Tetris Hall (КАН Development) — 5500 дол./кв. м, ЖК Philadelphia Concept House (Saga Development) — 3600 дол./кв. м, ЖК Арсенал house (bUd development) — 4 000 дол./кв. м.

Липки

Мікрорайон Липки вважається центром політичного життя. Тут знаходиться Адміністрація Президента, Національний банк України, Верховна Рада та інші урядові установи.

Назва району походить від липової алеї, посадженої в середині XVIII століття вздовж сучасної вулиці Липської. У 1830-х алею вирубали, але назва збереглася. Земля тут і раніше вартувала дорого, тому будівництво будинків на Липках могли дозволити собі тільки заможні кияни. Їх стараннями на вулицях множилися маєтки. Тут селилися високопоставлені сановники й аристократія, в радянський період — партійна номенклатура, творча і наукова інтелігенція. Зараз тут живуть політики й народні депутати, бізнесмени й співробітники посольств.

Культурне життя Липок – насичене. Тут знаходяться музична академія ім. Чайковського, філармонія і консерваторія, безліч театрів, музеїв і художніх галерей.

Липки – відмінне місце для шопінгу. На Хрещатику зосереджені магазини популярних брендів, в пасажі й ЦУМі — елітні бутіки, в Бессарабському кварталі — шоуруми, в яких можна купити одяг українських марок. Сам легендарний Бессарабський ринок – один з колоритних символів міста, діє в торговому форматі по сьогодні.

Липки зручно розташувалися між трьох ліній метро, тому звідси легко і швидко добиратися в будь-який кінець міста. До більшості розваг і визначних пам'яток можна дійти пішки. ᐉ 【Новости и ход строительства】 жилого комплекса SIGNATUREФото: ЖК Signature(Signature)

Нерухомість на Липках коштує дорого, серед нових об'єктів: ЖК Linden Luxury Residences — Budhouse Groupe) — 5 000 дол./кв. м, ЖК Krauss Gallery (Креатор — буд) — 4000 дол./кв. м, ЖК Signature ("Континіум Девелопмент") — 4 000 дол./кв. м.

Старий Київ

У Старому Києві розташовані головні символи міста – Софійський та Михайлівський собори, Золоті ворота. Верхнє місто в усі часи було домом для забезпечених городян і політичної еліти, а зараз вважається центром ділового життя.

Все тут нагадує про багатовікову історію міста. Старий Київ – дорогий у всьому район, і старожилів тут майже не залишилося. Їх давно витіснили офіси та більш забезпечені городяни: політики, бізнесмени й знаменитості, які цінують атмосферу району і можуть собі дозволити заплатити круглу суму за нерухомість.

Район за своїм ритмом і атмосферою прекрасно підійде активним і діяльним людям. У робочий час тут майже завжди пробки й метушня, у вечірній — відпочинок і розваги в барах.

Старий Київ приваблює і духовним життям, тут розташувалися Михайлівський Золотоверхий монастир, зберігся фундамент старовинної Десятинної церкви, католицький собор Святого Олександра і внесений до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Софійський собор, побудований Ярославом Мудрим. Обои зима, снег, деревья, Украина, Киев, Софийский собор картинки на  рабочий стол, раздел город - скачатьФото: Софійський собор (Goodfon)

У Старому місті також знаходяться Золоті ворота, верхня станція київського фунікулера і Майдан Незалежності.

Попри щільну забудову, це досить зелений район. Тут багато невеликих затишних скверів, в яких можна сховатися від міського шуму. Зовсім поруч – парк Володимирська гірка й улюблені киянами Хрещатик і Маріїнський парки. До всіх розваг і головних визначних пам'яток можна дійти пішки.

Старому місту, на відміну від інших центральних районів, пощастило — його не торкнулася масова радянська забудова. Але і зараз нових об'єктів нерухомості тут з'являється небагато. Це пов'язано з прагненням зберегти історичну спадщину Києва. На цьому ґрунті між городянами та забудовниками часто відбуваються конфлікти про незаконну забудову Старого міста. У цій частині Печерського району на місці історичного Сінного ринку звели ЖК Ярославів Град — ХК "Київміськбуд") – 2000 дол./кв. м.

Бульвар Дружби народів

Всупереч тому, що через Бульвар Дружби народів проходить основна магістраль Печерського району, це досить тихе q затишне місце для життя. Історія цього бульвару починається в післявоєнні роки. У середині 20 століття влада вирішила прокласти Окружну дорогу, частиною якої за задумом проектувальників і був бульвар. Тоді він називався Печерська автострада. На початку свого існування бульвар мав додатковий тротуар в центрі. Уздовж всього бульвару було висаджено велику кількість тополыв. Забудова масиву Печерської автостради проводилася в 1957-1965 рр.

Більшість будинків тут — цегляні п'ятиповерхівки. Особливоъ архітектурни місце не має, проте можна виділити "будинок меблів". Ця будівля примітно своїм оригінальним хвилястим дахом.

На бульварі зручна транспортна розв'язка – тут знаходиться однойменна станція метро, завдяки якій можна дістатися в будь-яку частину міста. Є і маршрутне таксі, що проходить через центр і віддалені райони Києва. Киевский ботанический сад имени Гришко: календарь цветенияФото: Ботанічний сад ім. Н. Н. Гришко (kyivmaps)

В районі бульвару Дружби народів знаходиться Ботанічний сад ім. М. Гришка. Величезна територія в 117 га, усаджена рослинами з усього світу, а також оранжереї з рідкісними видами рослин вражають відвідувачів і любителів флори.

У цій частині Печерського району в нинішні часи ведеться активна забудова, серед нових будинків ЖК Pechersk Plaza — (Кaddorgroup) — від 2600 дол/кв.м, ЖК Fjord (Enso) — 1400 дол./кв.м, ЖК Новопечерські Липки (City One Development) — 2600 дол./кв.м, ЖК Taryan Towers (Taryan Group) — 3300 дол./ кв. м, ЖК SALUT! (Bud development) — 1200 дол/кв.м.

Печерський район — візитівка Києва, тут концентруються головні визначні пам'ятки міста, культурні заклади, клуби, елітні ресторани, ключові державні структури. З розташованих тут урядових будівель керують життям всієї країни. Однак цінник на життя в серці столиці помітно вище, ніж в інших районах. Як і сотні років тому — можливість жити на столичних пагорбах доступна не кожному.

Раніше ми розповідали, чим Голосієво приваблює мешканців і забудовників, а також все про новобудови Оболонського району Києва.