Прибудови до житлових будинків — не чисто український винахід. Цей популярний архітектурний прийом не тільки допомагає збільшити площу, але також модернізує будівлю, роблячи її унікальною, особливо коли за справу беруться професіонали. У 2021 році журнал dezeen виділив 10 оригінальних будівель, які привернули увагу професійного журі. Серед них — вежа з полікарбонату і дзеркальна художня галерея на палях.
Детальніше про найбільш незвичайні прибудов року — в матеріалі РБК-Ураїна Realty з посиланням на dezeen.
При реконструкції покинутого будинку в георгіанському стилі в Лондоні компанія Turner Architects додала велику задню прибудову, яка містить кілька дворів і зелений дах.
Проект, який продемонстрували ченці монастиря, охоплює ряд житлових приміщень, що виходять у внутрішній сад. Доступ у двори здійснюється через розсувні двері, які при відкритті створюють коридор між внутрішньою і зовнішньою частиною.
Архітектурне бюро Java представило вежу розміром шість на чотири метри, прибудовану до старого кам'яного будинку. Об'єкт розташований в одному з внутрішніх двориків Парижа.
Вертикальна прибудова складається з трьох поверхів з житловими приміщеннями, вона цікава різними фасадами, включаючи ґратчасті дерев'яні перегородки й напівпрозорі панелі з полікарбонату.
Одна з експериментальних прибудов у списку належить Вікторіанському будинку в Лондоні під назвою House Recast, який був відремонтований Studio Ben Allen для пари пенсіонерів.
Цього року проект переміг у конкурсі "не рухайся, покращуйся!". Для його реконструкції використовували декоративні деталі, а також яскраво забарвлений бетон. За словами архітектора, це відсилання до оригінальної вікторіанської архітектури будинку.
Крита веранда, повністю облицьована кедром, була прибудована до сільського будиночка на березі озера в Квебеку в рамках масштабного проекту реконструкції.
Paul Bernier Architecte спроектував прибудову так, щоб вона зображала сільський вигляд житла, але не змішувалася з ним. Прибудову обладнали панорамними вікнами, що відкривають вид на дерева і нічне небо.
Студія DGN розширила вікторіанський двоповерховий будинок на сході Лондона, перетворивши його темну кухню, яка виходить на північ, у світлу та відкриту кімнату.
Прибудова стоїть на поглибленій бетонній підлозі, яка розрахована на максимальну висоту стелі. Її доповнюють темно-сині кухонні гарнітури з бетонними стільницями і відкрита конструкція даху з дуба.
При проектуванні прибудови будинку, яку Tigg+Coll Architects виконали для сім'ї з двома дітьми, що страждають рідкісним м'язовим захворюванням, в пріоритеті була інклюзивність.
Крило з дерев'яним дахом доступне для інвалідних колясок і включає зручності, розроблені спеціально для дітей, Тео і Оскара, на честь яких названий будинок. Його діагональний дах був спроектовний для просторих спалень, а також для підтримки підйомників.
Дзеркальна прибудова до будинку від F2А Architecture, що балансує над крутими скелями в долині Оканаган, використовується власником в якості приватної картинної галереї.
Через нерівну місцевість на кам'янистій ділянці прибудова піднята на тонких сталевих палях, і потрапити в неї можна по засклених сходах в основному будинку. Облицювання з нержавіючої сталі було обрано таким чином, щоб показувати небо й лісові околиці будівлі.
Moxon Architects розкопали підвал вікторіанського таунхауса в Лондоні, щоб створити урізану задню прибудову і прилеглий затонулий сад.
Прибудова містить простору житлову зону і займає всю ширину ділянки. Вона оброблена матеріалами в білій палітрі. Бетонні цегляні стіни і полімерна підлога виходять назовні, забезпечуючи плавний перехід в сад.
House B -L-будинок 1960-х років в Дестельбергені, розширили мінімалістичною кухнею та вітальнею від Graux & Baeyens Architecten для його співзасновника Базіля Граукса.
Нове крило розташоване під невеликим кутом до початкового житла, щоб максимально збільшити потрапляння сонячного світла. Однак старі і нові елементи об'єднані за допомогою плавної внутрішньої обробки і такий же обшивки з сірої фанери зовні.
Тактильні матеріали з необробленої деревини і блоків характеризує напівзакрита будівля, прибудоване до K&T's Place. Котедж належить художнику і директору галереї в Брісбені.
Над будівлею працювала Австралійська студія Nielsen Jenkins в рамках повної реконструкції житла. Проект містить ряд придатних для проживання майданчиків, які максимально збільшують простір в існуючому будинку. Відмова від обробки будівельних матеріалів дозволила звести витрати до мінімуму.
Раніше ми писали про кращі проекти WAF 2021.
Також ми розповідали про книжки з дизайну та архітектури, які допоможуть удосконалити простір.