Хаотична забудова та зашморг корків: що робити забудовникам, щоб врятувати Київ
У 2022 році вартість кв.м в новобудовах навряд чи зросте більше, ніж на 10-15%. При цьому обґрунтований прибуток девелоперів від продажу житла становитиме від 12% до 18% річних в іноземній валюті. Рівень цін залежатиме від собівартості будівництва, а також від загальноекономічної та геополітичної ситуації в країні.
Про це повідомляє РБК-Україна Realty з посиланням на інформацію групи компаній Concept Group.
Характеристики затребуваного житла
На думку засновника та керуючого партнера Concept Group Михайла Підвисоцького, в останні кілька років рівень прибутку девелоперів напряму залежить від:
- якості житлового комплексу;
- витрат на створення затребуваного у покупців житла;
- попиту на той чи інший об’єкт.
Він зазначив, що у 2022 році понад 70% покупців на первинному ринку зацікавленні в придбанні сучасних концептуальних житлових комплексів категорій "комфорт" та "комфорт+".
Основні характеристики житлових комплексів, найбільш затребуваних у покупців:
- будівництво з якісних матеріалів та використання якісного внутрішнього оздоблення та обладнання (бетону, арматури, цегли, утеплювачів, склопакетів, ліфтів тощо);
- облаштування закритої прибудинкової території, вільної від автотранспорту;
- презентабельне лобі в будинках, створення об’єктів соціально-побутової інфраструктури на перших поверхах (кав’ярні, крамниці, коворкінги, спортцентри, дитячi заклади тощо);
- територія для дозвілля та відпочинку залежно від потреб мешканців (дитячі та спортивні майданчики, лаунж-зони тощо).
- наявність поблизу ЖК рекреаційних зон (парків, лісів, озер).
Правила гри змінюються
Михайло Підвисоцький розповів, що у 2022 році реформування містобудівної діяльності разом із законодавчим захистом покупців-інвесторів житла може радикально змінити правила гри на ринку девелопменту.Фото: Віталій Носач, РБК-Україна
"По суті, містобудівна реформа – це знищення корупції, створення належних умов для розвитку будівельної галузі та потужний виклик українським забудовникам. Наразі в Україні діяльність 20% компаній-девелоперів ґрунтується не тільки на отриманні прибутку, а на створенні умов для комфортного життя всіх містян. Лідери ринку чудово розуміють, що через хаотичну забудову у найближчому майбутньому Київ може перетворитися на екологічно небезпечне гетто, затиснуте зашморгом автомобільних корків", – зазначив експерт.
На його думку, забудовникам варто орієнтуватися не лише на потреби людей в новому житлі, а й на його енергоощадності та екологічності. Також брати активну участь в розвитку транспортної та інженерної інфраструктури, долучатися до створення нових парків, скверів та інших інфраструктурних об’єктів для всіх містян.
Не тільки бізнес, але й стратегія
"Великим компаніям цілком до снаги витрачати частину отриманого прибутку від реалізації власних житлових комплексів на розвиток потреб міста, соціальні та інфраструктурні проєкти. У найближчі 2-3 роки для лідерів будівельного ринку саме така стратегія власного розвитку через сталий розвиток міста може стати найбільш перспективною та необхідною умовою для ведення бізнесу", – наголосив очільник Concept Group.
Експерт вважає, що в сучасному девелопменті замало створити "обгортку" майбутнього ЖК. Важливо також долучатися до соціальних ініціатив, спрямованих на збереження пам’яток архітектури, екології міст, створення нових життєвих просторів тощо.
Раніше ми писали, як правильно вибирати квартиру по стороні світу. Орієнтація вікон квартири за компасом дуже важлива для якості життя мешканців.
Також ми розповідали, як заробити на ринку нерухомості, маючи сумум від 5 тисяч доларів. Новий інвестиційний інструмент.