10 найоригінальніших готелів 2021 року: тренд на екологічність та індивідуальність
Новий рік — саме час мріяти й будувати плани. Якщо ви збираєтеся в 2022 році в подорож в оригінальне місце, але ще не вирішили де зупинится — ми підготували добірку з 10 дивовижних готелів, перебування в яких запам'ятається надовго. Їх творці потурбувалися не тільки про комфорт, але також про екологічність, автентичність і естетику об'єктів. Примітно, що найчастіше оригінальні готелі можна знайти в Мексиці, Китаї та США.
Огляд найбільш незвичайної готельної нерухомості за 2021 рік — в матеріалі РБК-Україна Realty з посиланням на Dezeen.
Grotto Retreat Xiyaotou від студії Avoid, Китай
Фото: dezeen
Архітектурне бюро Grotto Retreat Xiyaotou спроектувало Капсульний готель Studio Avoid, розташований в селі Сііотоу в префектурі Чжанцзякоу. Об'єкт виконаний в стилі традиційного печерного житла в цьому районі. Так гості Сіяотоу можуть ближче познайомитися з місцевими традиціями.
Печерні капсули розташовані в ряд та мають форму облицьованих цеглою вертикальних ніш, кожна з яких увінчана великими вікнами у даху. Звивиста дерев'яна доріжка на палях кружляє між капсулами, що ведуть до входів на рівні першого поверху.
Касона Сфорца з картини Альберто Калача, Мексика
Фото: dezeen
Готель, що отримав назву Casona Sforza, складається з асиметричних аркових приміщень різної висоти. Альберто Калач спроектував його в прибережному мексиканському місті Пуерто-Ескондідо. Однією з визначних пам'яток об'єкта став великий круглий басейн, який видно з усіх арок.
Дизайн готелю спрямований на інтеграцію ландшафту у звичні конструкції. Так гості опиняються в спокійному місці, що спонукає до відпочинку і роздумів.
Monastero Arx Vivendi від Network of Architecture, Італія
Фото: dezeen
Компанія Network of Architecture перетворила колишній італійський монастир в Арко в готель Monastero Arx Vivendi, оновивши його інтер'єр.
Після реконструкції комплекс 17-го століття сильно змінився — тепер він містить кілька загальних залів, 40 гостьових люксів і спеціально побудований оздоровчий центр. Дизайнери прагнули зберегти якомога більше оригінальних деталей, зокрема стіну висотою сім метрів.
Goodtime від Кен Фулк і Морріс адмі, США
Фото: dezeen
Готель Goodtime в Маямі, створений архітектором Моррісом адмі і американським дизайнером Кеном Фулком, може похвалитися грайливим, нестандартним проектуванням, стилізованим під відомі будівлі ар-деко.
У готелі 266 номерів, а також 9300 кв. м громадського простору, який включає ресторан і клуб з басейном Strawberry Moon, магазини, тренажерний зал і бар, — всі вони оформлені в пастельних тонах і прикрашені яскравими принтами.
The Seeds від ZJJZ Atelier, Китай
Фото: dezeen
У лісовій зоні Цзянсі розмістився готельний комплекс, що нагадує своєю формою насіння еліптичної форми, покриті галькою. Споруди належать до готелю The Seeds.
У своєму дизайні Zjjz Atelier звертаються до природи, використовуючи природні форми, які гармонійно доповнюють околиці. Зовні капсули покриті сосновою галькою, світло проникає всередину крізь круглі вікна, а нижня сторона контейнерів облицьована блискучою алюмінієвою плиткою.
Paradero від Рубен Вальдес і Яшар Йектахо, Мексика
Фото: dezeen
Готель Paradero розташований на ділянці площею 2,2 га в Тодос-Сантосі, прибережному місті на південному заході Мексики. Його спроектували архітектори Рубен Вальдес і Яшар Йектахо. Комплекс побудували навколо маловодного саду, взявши за референс традиційні Каліфорнійські споруди.
Готель складається з ряду бетонних конструкцій бежевого кольору, які гармонують з ландшафтом. Кожен будинок містить кімнати для гостей з широкими стінами, сходовими клітками й коридорами. За дизайном інтер'єру стоїть Студія B Huber в Гвадалахарі.
Скелі Clifftops від Morrow+Lorraine, Англія
Фото: dezeen
Clifftops — це колекція з п'яти будинків для відпочинку на березі моря в Дорсеті, які були спроектовані лондонською студією Morrow+Lorraine.
Комплекс, розташований на юрському узбережжі, оточений необлицьованими стінами, що імітують кам'янисту місцевість на вершині скелі. Всі котеджі оброблені каменем і деревом, а з вікон відкривається вид на Ла-Манш.
Casa Octavia від PPAA, Мексика
Фото: dezeen
Мексиканське архітектурне бюро PPAA спроектувало Casa Octavia — бутік-готель в Мехіко, що належать модному лейблу Octaviа. Інтер'єри замислювалися в тій же стилістиці і як продовження одягу бренду.
PPAA покрив фасад готелю дерев'яними гратами, які відтіняють інтер'єр і створюють тонкий світловий візерунок. М'які й нейтральні тони переважають у всьому інтер'єрі, створюючи безтурботну атмосферу релакса.
Вілли від RCR Arquitectes, Португалія
Фото: dezeen
Каліфорнійська студія RCR Arquitectes спроектувала вісім розкішних бетонних вілл для відпочинку Palmares Ocean Living & Golf в Алгарве.
Проект є частиною більшої елітної забудови. Вілли мають форму приміщень, що перекривають одна одну, з навислими дахами й панорамними вікнами.
El Perdido від Estudio ALA, Мексика
Фото: dezeen
Готель El Perdido розташований за межами невеликого сільськогосподарського містечка Ель-Пескадеро. Об'єкт спроектувала мексиканська архітектурна студія Estudio ALA. Він має утрамбовані земляні стіни й дерев'яні дахи, вкриті соломою, таким чином використовуючи традиційні методи будівництва в стилістиці навколишніх сільськогосподарських угідь.
Люкси розміщуються в окремих приміщеннях, розташованих на території навколо загальних зон, включаючи лобі та ресторан готелю.
Раніше ми писали про 10 оригінальних прибудов 2021.