Вибух в Одесі, брифінг Марії Гайдар, теракт в Туреччині та інші події 20 липня
Добірка самих важливих новин вчорашнього дня від РБК-Україна
У понеділок 20 липня головними темами дня стали вибух в Одесі, прес-конференція Марії Гайдар в Києві, теракт в Туреччині, а також розвиток теми створення трибуналу по Боїнгу (Boeing) 777.
Черговий вибух в Одесі
Вчора в Одесі пролунав черговий вибух. 20 липня в чотири години ранку в барі "Либертин", який розташований за адресою вул. Рішельєвська, 60, спрацював вибуховий пристрій, внаслідок чого постраждав охоронець закладу. Як повідомили в прес-службі міського управління міліції Одеси, пристрій було закладено під двері невідомою особою. За попередньою інформацією, фрагменти, які бувальщина вилучені з місця події, належать гранаті РГД-5. Також повідомлялося про те, що охоронець закладу, який в результаті вибуху отримав поранення, госпіталізований. Слідчо-оперативною групою виявлено незначні пошкодження вхідних дверей, а обставини пригоди наразі встановлюються.
Втім, незважаючи на відсутність офіційної позиції МВС, місцеве інформагентство "Траса Е-95" вже оприлюднив версію, згідно з якою до вибуху а Одесі можуть бути причетні активісти "Правого сектора". Пояснюється це тим, що вночі поруч з баром з'явився напис "Сімейні цінності поперше, Правий сектор". При цьому інше місцеве видання "Думська", посилаючись на розповіді живуть по сусідству одеситів, повідомило, що в барі часто збиралися представники секс-меншин.
Трибунал по Боїнгу
Малайзія вперше оприлюднила власну позицію з приводу створення трибуналу для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Boeing 777, ідею якого висунули Нідерланди в кінці червня 2015 р. Зокрема, 20 липня в МЗС країни назвали вимога, згідно з якою Малайзія наполягає на створенні міжнародного трибуналу. "Створення трибуналу на цій стадії відповідає практиці Ради безпеки ООН. Суддів, прокурора і секретаря повинен призначити генсек ООН", - йдеться в повідомленні відомства.
Варто також зазначити, що тему трибуналу по Боїнгу 20 липня обговорили в телефонному режимі Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Австралії Тоні Еббот. Зокрема, лідери держав домовилися тісно координувати цю ініціативу, в тому числі на рівні глав зовнішньополітичних відомств. У числі іншого, співрозмовники обмінялися думками щодо деескалації ситуації на Донбасі, а також обговорили подальшу допомогу Україні від Австралії.
Крім цього, Рада Безпеки ООН провів закриту зустріч, в ході якої обговорювалася пропозиція про створення трибуналу по Боїнгу. Також було розглянуто російський проект резолюції по краху Boeing 777, правда зміст проекту поки не розголошується. За підсумками засідання, постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що в Раді Безпеки спробують об'єднати проекти резолюції Малайзії та РФ. Також російська сторона закликала до активізації ролі генерального секретаря ООН у розслідуванні.
Марія Гайдар дала прес-конференцію в Києві
Новопризначений заступник голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі Марія Гайдар 20 липня дала в Києві прес-конференцію, в ході якої вона таки визнала агресію РФ в Україні і анексію Росією Криму. "У мене немає абсолютно ніяких проблем відповісти на це питання: Росія воює з Україною. Йде війна. Мені це абсолютно очевидно", - сказала Марія Гайдар про війну з Росією. Варто відзначити, що раніше у коментарях ЗМІ вона не змогла відповісти на питання, з ким воює Україна на Донбасі.
Гайдар також повідомила, що на своїй посаді вона буде займатися проблемами в соціальній сфері. За її словами, пріоритетним для неї є питання біженців, і чіткий план його вирішення Гайдар хоче мати вже через 100 днів роботи.
У числі іншого Марія Гайдар заявила, що не хоче відмовлятися від російського громадянства, однак вона зазначила, що буде дотримуватися українського законодавства в цьому питанні. При цьому Гайдар вказала на те, що і сам Саакашвілі від грузинського громадянства поки що не відмовився.
Фото: Марія Гайдар на брифінгу в Києві
Теракт в Туреччині
Теракт у Туреччині стався в місті Суруч, який розташований біля кордону з Сирією. Як повідомлялося, в саду культурного центру Амара, де на той момент знаходилося близько 300 делегатів молодіжних асоціацій, прогримів вибух, в результаті якого загинуло 30 осіб, і ще близько ста отримали поранення. Очевидці вибуху говорили про те, що бачили двох смертників на місці події. У поліції вважають, що теракт в Туреччині був організований бойовиками "Ісламської держави", однак поки що ні ця, ні будь-яка інша угруповання, не взяли на себе відповідальність за подію. У свою чергу в МЗС України повідомили, що серед постраждалих і загиблих українців немає.
An explosion in #Suruc cultural centre kills over 20 people. Victims covered in newspapers. Photos before & after. pic.twitter.com/S9TBViooC9
— Hala Jaber (@HalaJaber) 20 июля 2015