Вартість дорогоцінних металів за підсумками торгів у середу, 6 листопада, в Нью-Йорку підвищилася. Офіційні спотові ціни склали: на золото - 1318,6 дол./унція (+0,43%), срібло - 21,9 дол./унція (+0,44%), платину - 1472 дол./унція (+0,9%), паладій - 768 дол./унція (+1,87%).
Обсяги торгів дорогоцінними металами залишаються невеликими. Після зниження минулого тижня ринок золота намагався консолідуватися, повідомляють аналітики. Протягом кількох останніх тижнів вони дотримувалися думки, що відскік цін в середині жовтня був короткочасним і тепер, коли індійський фестиваль Дівалі вже пройшов, а премії в Китаї залишилися практично на колишньому рівні, котируванням жовтого металу чекати підтримки більше нізвідки. Аналітики вважають, що ринок буде і далі знижуватися, хоча динаміку торгів як і раніше будуть визначати макроекономічні показники.
Обмежує зростання цін на золото і більш сприятлива, ніж очікувалося, економічна статистика по США. Так, індекс ділової активності ISM в обробній промисловості в жовтні продемонстрував хороший результат (56,4 пункту проти 56,2 пункту у вересні - це найвищий показник з квітня 2011 р.). Субіндекс зайнятості впав, а обсяги нових замовлень продовжили збільшуватися. У будь-якому випадку американська економіка, як і раніше набирає темпи зростання, незважаючи на уповільнення процесу збільшення робочих місць цієї осені. Таким чином, поступово посилюється тиск на ФРС, підштовхує її до старту скорочення щомісячних покупок активів в рамках третього раунду кількісного пом'якшення на початку 2014 р. З точки зору інвесторів, це віщує не дуже хороші перспективи для золота на наступний рік.
У найближчу п'ятницю, 8 листопада, буде опублікована статистика по зайнятості в США. Вся увага ринку дорогоцінних металів буде зосереджена на ній. Сильний показник може призвести до зниження котирувань золота до ключового рівня підтримки, відповідного жовтневим мінімумів.
У четвер, 7 листопада, на 06:00 за київським часом ф'ючерси на золото знаходилися на позначці 1316,3 дол./унція (-0,11%), срібло - 21,74 дол./унція (-0,13%), платину - 1466,2 дол./унція (-0,08%), паладій - 762,44 дол./унція (-0,25%).