Інвестори купують золото на тлі побоювань з приводу перспектив світової економіки
Золото злетіло до рекордно високого в історії рівня 1943 доларів за унцію. Ціни на золото в понеділок, 27 липня, перевищили пік, досягнутий у вересні 2011 року, оскільки напруженість у китайсько-американських відносинах підвищила привабливість активів-притулків.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Зростанню ціни золота також сприяє агресивне пом'якшення грошово-кредитної політики в усьому світі, оскільки пандемія відправила світову економіку в рецесію.
При цьому надії на швидке відновлення економіки в США згасають, оскільки поширення коронавірусної інфекції триває. Це означає, що економіка може капітулювати без нової підтримки з боку уряду, а деякі з попередніх кроків, таких як збільшення допомоги по безробіттю, закінчуються у цьому місяці.
Інвестори сподіваються, що Конгрес США погодиться на угоду до літніх канікул, але є деякі перешкоди, в тому числі розмір стимулів і підвищення допомоги по безробіттю.
Побоювання з приводу економічних перспектив США також почали тиснути на долар. Індекс долара впав на 0,4% до найнижчого рівня майже за два роки. Євро виріс на 0,4% до 1,1697 за долар, досягнувши 22-місячного максимуму після схвалення фонду відновлення економіки ЄС.
Ціни на нафту перебувають під тиском на новинах про погіршення китайсько-американських відносин. Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 0,05% до 43,32 долара за барель, у той час як американські ф'ючерси на нафту залишилися без змін на рівні 41,29 доларів.
В кінці минулого тижня світові акції втратили привабливість після того, як Вашингтон розпорядився закрити консульство Китаю в Х'юстоні, що призвело до рішення Пекіна відреагувати та закрити консульство США в Ченду.
Нагадаємо, у квітні один з найбільших банків у світі, Bank of America, підвищив свою 18-місячну цільову ціну на золото до 3000 доларів за унцію.